Свіжі законодавчі зміни, які стосуються учасників АТО. Юридична Сотня

Світлина від Юридична сотня.

Юридична Сотня підготувала огляд законодавчих змін, стосовно учасників АТО, які вже набрали чинності та які зараз пропонуються до прийняття.

З цими темами часто звертаються на гарячу лінію Юридичної Сотні 0 800 308 100, що свідчить про їх важливість для учасників АТО та їхніх сімей.

Як добровольцям отримати статус учасника бойових дій

Світлина від Світлани Доманчук.

Володимир Плетенко, юрист Правозахисної групи “СІЧ”
Практичні рекомендації добровольцям, які бажають отримати статус учасника бойових дій – від юриста Правозахисної групи “СІЧ”  Володимира Плетенка. Правник подає покроковий план дій і форми необхідних документів.

До кінця третього року гібридної війни процедура отримання статусу учасника бойових дій, нарешті, придбала ясність і конкретику. Протягом 2014-2016 років комісії різних державних установ надали такий статус більш ніж 280 тисячам осіб. Задіяні в цьому процесі Міністерство оборони, Міністерство внутрішніх справ, Національна гвардія і інші відомства. Проте, ясність і конкретика даної процедури й до цього дня не поширюється на тих, хто служив в «добробатах».
Continue reading

УТЕРЯ УБД

111

“Ребята, есть кто терял УБД, есть возможность возобновить и что для этого надо?”

Мила Стельмашенко
Надо:
1. Справка из милиции
2. объявление в газету и газету принести в РВК

Continue reading

У Луцьку добровольці отримають статус учасників бойових дій

_145468334938

У Луцьку пільги для учасників бойових дій хочуть поширити і на добровольців.
 
Про це йшлося 24 листопада під час засідання постійної комісії міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови, – пише ВІП
 
Заступник Луцького міського голови Сергій Григоренко розповів, що до міськради звернулися добровольці із проханням на рівні міста прирівняти їх до учасників бойових дій. Тож у мерії вирішили на території Луцька визнати бійців добровольчих батальйонів учасниками бойових дій.

Continue reading

На сесії Львівської облради врегулювали питання визнання бійців-добровольців

3ea8b1c9-c127-4958-bb48-437eec4cba2b_cx0_cy2_cw0_w987_r1_s_r1-300x169

13 вересня депутати Львівської облради на сесії розглянули та прийняли рішення «Про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України». Рішення підтримали 73 депутати.

Згідно із документом, відтепер бійці-добровольці, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України із числа мешканців Львівської області, зможуть отримати одноразову грошову допомогу з обласного бюджету в розмірі 3 тисячі гривень, яку виплатить департамент соціального захисту населення облдержадміністрації.

Порядок надання статусу учасника бойових дій

_145468334938

Кабінет Міністрів вніс зміни до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення.
Continue reading

Уряд ввів надання статусу учасника бойових дій особам, які перебувають у зоні АТО не менше від 30 днів

b327b372-b3f0-4779-8bee-7ccdc382cd1e_w987_r1_s

Кабінет міністрів України встановив надання статусу учасника бойових дій особам, які перебувають у зоні бойових дій на Донбасі щонайменше 30 днів. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду.

За словами представника Міністерства оборони, також статус надаватиметься особам, які брали безпосередню участь у виконанні службових завдань в умовах бойових дій та проведення розвідувальних заходів.
Continue reading

Инвалиды войны первой и второй группы могут получить статус ” Ветеран військової служби”

posileno-vdpovdalnst-robotodavcv-za-porushennya-prav-moblzovanih_1

Инвалиды войны первой и второй группы могут получить статус ” Ветеран військової служби”

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/203/98-%D0%B2%D1%80

Статус “безтерміновий” со своими соцгарантиями по уже другому закону.
Они то и не нужны, статус ИВ выше.
Но пусть будет…
Вобще этот статус дают офицерам прослужившим 25 лет.

Що робити бійцю, якщо частина не визнає його військовослужбовцем

1405316770-8246-desantniki

Що робити бійцю, якщо частина не визнає його військовослужбовцем.

Під час оформлення інвалідності боєць “золотої роти” “Айдару” дізнається, що був оформлений в частині сторожем. Що робити в таких випадках?
Вимагати службового розслідування від командування батальону. У разі відсутності підтримки з боку командування – звертатися до суду та до військової прокуратури щодо визнання факту участі у бойових діях. І варто залучати усі можливі важелі громадського впливу.

Continue reading

Пакет документів для отримання статусу УБД по місцю реєстрації

посвідчення-убд

До відома демобілізованих воїнів!
Захисникам, котрі будуть отримувати статус УБД по місцю реєстрації ОБОВ’ЯЗКОВО мати наступний пакет документів:

Continue reading