Проект «Дружини України». Школа керівників груп самодопомоги

Світлина від Проект "Дружини України".

Проект «Дружини України»
м. Київ

29-30 квітня відбудеться друга сесія Школи керівників груп самодопомоги для дружин та матерів учасників АТО.
Ми навчаємося за принципом «Рівний рівному» і у спеціалістів – психологів, консультантів. Жива бесіда, обмін досвідом, думками, нові знайомства, вогник у очах небайдужих людей – все це на заняттях Школи.

Минулого разу зібралася група з 12-ти чоловік. Було дуже комфортно і зручно.
Continue reading

Проект «Дружини України» (м. Київ). Тренінг “Точка Опори” для дружин, матерів учасників АТО, волонтерів та психологів

Світлина від Проект "Дружини України".

Що робити і реагувати, якщо чоловік (син) повернувся з війни зовсім іншим? Де знайти сили і ресурси, щоб з терпінням і любов’ю пережити всі труднощі, зберегти сім’ю?
На всі ці питання Є ВІДПОВІДІ. Приходьте на тренінг, поспішайте!Місця обмежені.

Спокійна і проінформована жінка в домі – це справжнє щастя для всіх домашніх.
Долучайтеся!

Проект «Дружини України» (м. Київ)
Тренінг “Точка Опори” для дружин та матерів учасників АТО

Тренер – Олег Оберніхін, психолог, ветеран, керівник Центру Розвитку для ветеранів АТО, волонтерів та родин (м. Харків).
Continue reading

Чекання з солдата з війни

Світлина від Світлани Доманчук.

Військовий капелан Kushnirhuk Anatoliy з Бучі:

«Ми вивчали досвід країн, які приймали участь у воєнних кампаніях, що там траплялося із сім’ями. Статистика приголомшує, чим швидше ми почнемо працювати з родинами, допомагати їм налагоджувати комунікацію, тим менше в нас буде суїцидів, розлучень і покинутих дітей.
Я бачив на війні чоловіка, якому постійно дружина телефонувала із претензіями, примітивними побутовими питаннями. І знаєте, вона його довела до такого стану, що він застрелився».

Перша порада – телефонувати якнайменше. Причина очевидна – це небезпечно для бійців. Не варто через свою потребу зменшення тривоги наражати близьких людей на смертельну небезпеку. Краще домовитись заздалегідь, в який день тижня зідзвонюватись.
Continue reading

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ У БОЮ. ОПИС І ПОЯСНЕННЯ

Світлина від Світлани Доманчук.

У солдата, який воював, розвивається характерний образ мислення. Таке мислення виникає в зоні бойових дій, визна- чає поведінку солдата, його виживання і успіх на полі бою. Але потім він повинен повернутися додому.

Перші вісім правил – це думки або «Правила виживання у бою», адаптовані зі статті під назвою «8 навичок, необхідних у бою, які роблять цивільне життя складнішим», автора James Munroe, Ed.D., Boston VA Healthcare System.

1. Безпека. Військові в зоні бойових дій мають бути постійно напоготові. Повсякденні події вдома, на зразок дорожніх за- торів, можуть запустити почуття небезпеки і вразливості. Сол- датам притаманна постійна пильність та контроль. Навпаки, люди, що звикли до стану безпеки, можуть не розуміти такої поведінки.
Continue reading

Поради психологів учасникам АТО та їхнім сім’ям

Багато бійців повертаються із зони АТО з величезним багажем психологічних переживань, зміною стилю поведінки, що безпосередньо пов’язано з бойовими рефлексами, придбаними в результаті життєво небезпечних ситуацій. Успішна психологічна реабілітація у такому випадку ґрунтується на трьох основних діях — спілкуванні, прийнятті ветерана таким, яким він є, і допомоги фахівця.

Отож, психологи радять:

Поки боєць перебуває в зоні АТО, не розповідайте йому про свої страхи і тривоги. Людина в зоні бойових дій живе на межі своїх можливостей. Якщо у бійця не буде впевненості, що вдома все добре, — він не зможе ефективно виконувати бойові завдання. Дайте йому зрозуміти, що вдома на нього дуже чекають, за нього переживають, його люблять і знають, що він повернеться живий та здоровий.
Continue reading

м. Львів. Групи самодопомоги для дружин учасників АТО

Наші посестри у Львові зустрічалися 25.01
Дякую Леся Хахула за активну роботу в цьому напрямку.
Ви надихаєте інших дружин України.
В добру путь!
____________________
 
Всеукраїнський Союз Ветеранів АТО Львівської області д

Continue reading

м. Київ. Запрошуємо ДРУЖИН та МАТЕРІВ учасників АТО на зустрічі груп самодопомоги

Групи самодопомоги – це зцілюючи середовище для людей, які перебувають в схожій ситуації, обставинах. Це вкрай важливий напрямок роботи з жінками. Подібні групи показали свою ефективність в різних країнах.
 
Для збереження атмосфери відкритості і довіри, на групи запрошуються виключно дружини та матері учасників АТО (ті, що чекають захисника з фронту, і ті, що разом з ветераном проходять адаптацію до мирного життя).

Continue reading

Поради психологів родинам учасників АТО

Учасник АТО повернувся додому.
Не спить, дратується, часто зривається…

Що робити?

Психологи просять запам’ятати наступні ПРАВИЛА:

1. Поки боєць перебуває в зоні АТО, не розповідайте йому про свої страхи і тривоги, не плачте в трубку.
Людина в зоні бойових дій живе на межі своїх можливостей. Якщо у бійця не буде впевненості, що вдома все добре, — він не зможе ефективно виконувати бойові завдання.
Дайте йому зрозуміти, що вдома на нього дуже чекають, за нього переживають, його люблять і знають, що він повернеться живий, здоровий, із перемогою.
Continue reading

Стадии принятия дембеля

1. Отрицание.
Оно начинается еще тогда, когда ты вдруг обнаруживаешь себя в строевой, где тебе на руки суют кусок бумажки под роспись, и стним надо ехать в самое ужасное место в мире – в ППД. Проездных документов или оплаты проезда тебе никто не даст – да ты и не ждал, в принципе. За узким порогом кунга строевой – земля ШирЛана, пожухшая трава, неожиданно холодный ветер и улыбающийся старшина, которомы ты, вот чудо – ничего не должен.
Continue reading