Що зі мною сталося? Долаючи невидимі травми війни (частина 3) – ПТСР – нічого нового

israeli-1024x683.jpg.pagespeed.ce.5fpANmY020

ПТСР – нічого нового

Протягом століть ПТСР називали різними термінами, а це означає лише, що цей розлад, незважаючи на сучасні методи ведення війни, не є чимось унікальним. У другій половині ХVІІ століття швейцарці виявили у своїх солдатів досить стандартний набір симптомів, який вони назвали «ностальгія».

У той же час лікарі Німеччини користувалися для позначення цих симптомів терміном Heimweh, а французи називали їх maladie du pays. Усі ці терміни означають одне й теж – тугу за рідною землею/домівкою. В Іспанії використовували термін estar roto, що означав «бути розбитим».
Continue reading

Реабілітація після війни

alg-soldier-family-crying-jpg

І для рідних, і для психологів правило номер один — не лізти в душу, не просити поділитися своїми почуттями, не ставити солдату діагнозів. І не нав’язувати йому проблеми мирного життя.
 
Реабілітація після війни
 
Для реабілітації учасників бойових дій Україні необхідні десять тисяч психологів, спеціально навчених роботі з посттравматичним стресовим розладом.
 «…Мій син повернувся з зони АТО і кілька тижнів не виходить з кімнати. Сидить на підлозі, обхопив руками голову, дивиться в нікуди. Здавалося, головне — аби повернувся живим. Але зараз я боюся за нього не менше, ніж коли він був на фронті».
Continue reading

м. Днепропетровськ – УВАГА! Оголошення!

12552931_892973070800368_1696453708527102339_n

м. Днепропетровськ

УВАГА!
Завтра, у п’ятницю, 29.01.16, о 10.00 юрист фонду “ГОРЄНІЄ”
відповість на всі правові питання воїнів АТО.
Покроково розповість, як домогтися реалізації своїх прав у відносинах з держструктурами і владою.
Continue reading

Роз’яснення щодо збільшення грошового забезпечення військовослужбовців

sign

Відповідно до ініціативи Президента України — Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України, підтриманої Урядом, з 1 січня 2016 року відбулося суттєве збільшення грошового забезпечення військовослужбовців.
Continue reading

Участникам АТО Харьковщины рассказали, как получить льготы. ВИДЕО

В харьковском районном госпитале прошла встреча юристов и военнослужащих, пострадавших во время боевых действий.
Об этом идет речь в сюжете МГ Объектив.
Раненым рассказали, на какие льготы они имеют право и где могут получить бесплатную юридическую помощь.
Continue reading

Харьковчане – участники АТО будут получать материальную помощь на День защитника

uchastnik_boevyh_deystviy_2_19

Харьковчане – участники боевых действий в зоне антитеррористической операции смогут получать материальную помощь ко Дню защитника Украины.
Такое решение сегодня, 13 января, принял харьковский горсовет, сообщает пресс-служба ведомства.
Соответствующие изменения были внесены в смету расходов на выполнение Программы содействия безопасной жизнедеятельности в сфере социальной защиты населения города Харькова на 2013-2016 годы.
Continue reading

На Харьковщине USAID поможет переселенцам и участникам АТО с инвалидностью

uchastnik_boevyh_deystviy_38

Всеукраинское общественное объединение «Национальная Ассамблея инвалидов Украины» при поддержке Агентства международного развития Правительства США (USAID) реализует проект, направленный на поддержку занятости и трудоустройства вынужденных переселенцев и участников АТО с инвалидностью.
Continue reading

Грошова допомога до дня Перемоги

vyplaty-kompensaciy-klientam-gosstrakha-sssr

Мила Стельмашенко
Хочу Вам офіційно повідомити, що органами соціального захисту населення проводиться підготовча робота для забезпечення виплати разової грошової допомоги до 5 травня інвалідам війни, учасникам бойових дій, учасникам війни та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни.
Continue reading

Путівник для демобілізованих

demobiliz

Завантажити можна тут –
http://ssu-poltava.org/public/ato/roadmap.html
 
Будь-які дії починайте з копій документів. Я їх робив десятками штук, без них доводилося йти, шукати де надрукувати і повертатися назад. Зробіть одразу не менше 10-ти примірників всіх довідок, паперів, документів, паспорту, ідентифікаційного коду. Тільки військовий квиток можна зробити рази два і все.
Continue reading