ВТОРИННИЙ ТРАВМАТИЧНИЙ СИНДРОМ – ВОЄННА ТРАВМА ДРУЖИНИ

843zsj_d_t0

…на війну вирушає один, а жертвою військової травми стають двоє (або більше) людей…
 
У психіатрії були описані випадки, коли лікар травмованого пацієнта впадав у депресію, тому що дуже співчував емоційному стану свого підопічного.
 
Консультанти, психіатри, медсестри, лікарі, соціальні працівники, пастори та капелани скаржилися на схожі зі своїми пацієнтами симптоми і не могли пояснити причин їх виникнення і не знали, як вийти з цього стану.
 
Дослідження вторинної травматизації були розпочаті лише у 1990 р. Ви можете знайти безліч статей в інтернеті про посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), що стосуються проблем, з якими зіткнулися первинні жертви травмуючої події.

Continue reading

Різниця між підйомними та одноразовою грошовою допомогою за підписання контракту

5408_p_01_img_0003

Nastya Kornienko
“Юридична сотня”
 
Різниця між підйомними та одноразовою грошовою допомогою за підписання контракту(“призові” у військовій лексиці)
 
Постанова КМУ №1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” передбачає:

Continue reading

Як держава одною рукою дає, а іншою забирає. Про виплату учасникам бойових дій щорічної разової допомоги, що сплачується до 5 травня поточного року

629580

Наразі триває розробка та громадське обговорення державної програми допомоги ветеранам АТО. Мабуть, держава знову візьме на себе якісь нові гарантії та соціальні зобов’язання. А як щодо існуючих?

А з цим не все так добре. До 5 травня цього року я та всі учасники бойових дій отримали від місцевого управління праці та соціального захисту населення разову грошову виплату у розмірі 920 грн.
Continue reading

Проблема відшкодування ПДФО або як військовий, звільняючись, може втратити п’яту частину належних йому виплат

24227_big

Сьогодні я розкажу про проблему яка може виникнути у військових, які звільнются з військової служби. Мова йде про те, як військовий може втратити п’яту частину належних йому виплат через невідшкодування податку на доходи фізичних осіб. З цим стикнувся особисто я та багато військовослужбовців, які звільнялися зі своїх військових частин.

Отже, згідно з п. 2 Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, держава повністю компенсує податок на доходи фізичних осіб військовослужбовцям, тобто, вони його фактично не сплачують.
Continue reading

Які виплати здійснюються військовим під час перебування в госпіталі через хворобу або поранення

oacica-jpg_resized

Досить часто військовослужбовці цікавляться питанням – які виплати здійснюються під час перебування в госпіталі через хворобу або поранення?

Згідно Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам (наказ МО № 260 від 11.06.2008) військовослужбовцям контрактникам у зв’язку з хворобою або пораненням, безперервним перебуванням на лікуванні в лікарняних закладах та у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою згідно з висновком військово-лікарської комісії виплачується грошове забезпечення згідно окладу, який він отримував на останній штатній посаді.
Continue reading

Особливості нарахування допомоги у разі загибелі, інвалідності або часткової втрати працездатності військовослужбовця

12289719_501064846734242_4895773222830996279_n

Перш за все хочу зауважити, що умовою успішного проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) та отримання висновку медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) є довідка про причини та обставини травми, яку видає військова частина. Після отримання поранення або травми, військовий медик має зробити запис в журнал обліку травм, а командир частини має розпочати розслідування по факту отримання травми. Саме на основі цього розслідування і робиться довідка про причини та обставини травми, яка є основою для прийняття рішення МСЕК.
Continue reading

МЕДИЧНА ДОПОМОГА УЧАСНИКАМ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ

hirurgicheskaya_stomatologiya

Якщо ви потребуєте медичної допомоги, відновленого лікування або реабілітаційних заходів, зверніться за місцем проживання до свого сімейного лікаря, який працює в одному з підрозділів Центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД):

* амбулаторії загальної практики сімейної медицини;

* фельдшерсько-акушерському пункті;

*  Фельдшерському пункті тощо.

Учасники  АТО та члени його  родини будуть  забезпечені  необхідним комплексом діагностичних обстежень та першочерговою безвідмовною  госпіталізацією в лікувально-профілактичні заклади вторинного або третинного рівня надання медичної допомоги.  Також  запроваджено  обов’язкове  медичне обстеження та диспансерне  спостереження за  цією категорією громадян.
Continue reading

Держгеокадастр для учасників АТО

dgk-06-300x300

Покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО в отриманні земельних ділянок

Виділення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції здійснюється на підставі ст. 118 Земельного кодексу України.  Органи Держгеокадастру працюють в режимі максимального сприяння учасникам АТО та членам сімей загиблих воїнів в реалізації їх конституційного права на отримання землі. Тут ви можете ознайомитись з усіма етапами процедури отримання земельної ділянки.

У разі виникнення додаткових питань ви можете звернутись на гарячу лінію Держгеокадастру 0-800-300-808.

Інформація про надання головними управліннями Держгеокадастру в областях учасникам антитерористичної операції у власність земельних ділянок із земель сільськогосподарського призначення (станом на 28.09.2016)
Continue reading

ЗЛОВЖИВАННЯ АЛКОГОЛЕМ ЯК НАСЛІДОК ПЕРЕЖИТТЯ ТРАВМУЮЧИХ ПОДІЙ

 

insult-alkogol-2-1024x768

Чому деякі учасники бойових дій шукають порятунок у спиртному? Як врятуватися від алкогольної залежності?
Нещодавно в передачі “Життя після війни” на Першому каналі на такі важливі питання сьогодення відповідав лікар-психіатр, нарколог, кмн, керівник Центру психічного здоров’я і травматерапії «Інтеграція” Андрій Карачевський​.

ЯКІ ОЗНАКИ ЗЛОВЖИВАННЯ АЛКОГОЛЕМ?

Житомирська обл., Кростень. Групи само- та взаємодопомоги для учасників АТО «Гуртом легше»

tvnee8nuibw

Один у полі не воїн

20 листопада 2016 року у приміщенні Центру соціально-психологічної реабілітації м. Коростень,  який працює в сфері управління Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, відбулася чергова зустріч учасників АТО групи само- та взаємодопомоги «Гуртом легше», керівником якої є соціальний педагог Вікторія Обиход.
Під час таких зустрічей учасники звичайно обмінюються важливою інформацією, надалі йде дружнє спілкування, потім –  вирішуються поставлені задачі.

Таким чином, питання щодо здійснення соціального супроводу та  забезпечення підтримкою побратимів, волонтерів, соціальних педагогів кожного з учасників АТО уважно обговорюється та приймається  відповідне рішення про невідкладну допомогу.
Continue reading