Групи самодопомоги для дружин та матерів учасників АТО. Проект «Дружини України»

Світлина від Світлани Доманчук.

Проект “Дружини України” передбачає створення та підтримку ГРУП САМОДОПОМОГИ для дружин та матерів учасників АТО в м. Києві та в інших областях України.
Принцип “Рівний рівному”
Метод не новий, але дуже дієвий в нинішній час.

До вашої уваги загальна інформація про подібні групи.
Ми відкриті до співпраці й готові ділитися ідеями та досвідом, надамо принципи організації груп самодопомоги, способи залучення учасників, їх координацію, розробку навчальних матеріалів, проведення занять, життєвий цикл групи та оцінку результатів.

Заради миру в домівках захисників. Долучайтеся до ініціативи!

*****
Група самодопомоги – об’єднання людей з однаковим досвідом, життєвою ситуацією, проблемами задля співпраці у подоланні особистих криз, поліпшенні свого буття. Переслідуючи у груповій взаємодії власні інтереси, вони часто своїми зусиллями стимулюють інших учасників групи до саморозвитку, поліпшення життєвих обставин. У цьому процесі вони обмінюються інформацією, досвідом, роздумами, допомагають одне одному.

Люди, котрі ефективно справляються або можуть впоратися з особистою проблемою, – найкращі помічники в порівнянні з професіоналами, що не мають в цьому власного досвіду. Такі люди, допомагаючи один одному, допомагають і самим собі.

Члени груп самодопомоги знаходять порозуміння на рівні однакових проблем, створюючи можливості для їх конкретного усвідомлення. Подібне конкретне усвідомлення проблем не вдається професійним помічникам, тому що вони не можуть відчути на собі тягар проблем постраждалих з-за відсутності аналогічного власного досвіду.

У групі виникає величезний потенціал взаєморозуміння і довіри, що допомагає людям розкриватися, почувати, що вони не самотні й усвідомлювати свою силу. Яку користь можна мати з руху груп взаємодопомоги . Групи взаємодопомоги приносять користь не лише своїм учасникам. Їхній позитивний ефект поширюється на більш широкі суспільні шари.

ЗАСАДИ функціонування групи самодопомоги

1.Усі учасники добровільно беруть участь у групі самодопомоги й мають однакові права.
2. Кожен учасник бере участь для того, щоб насамперед допомогти собі, і лише потім – іншим.
3. Напрямок діяльності, тематика та методи роботи групи розробляються самими учасниками.
4. Передбачається активна та безперервна співпраця учасників протягом тривалого періоду.
5. Група діє без участі професіоналів, як правило керівництвом груп самодопомоги не займаються фахівці допоміжних професій – вони можуть бути запрошені на деякі зустрічі лише як експерти.
6. Зустрічі регулярні відбуваються у визначений час (наприклад, раз на тиждень, щодва тижні, або раз на місяць).
7. Анонімність і нерозголошення особистої інформації та всього, що відбувається в групі, третім особам.
8. Ініціативність та відповідальність кожного учасника за самого себе і за те, що відбувається в групі.

ПЕРЕВАГИ групи самодопомоги

1. У групі набагато легше змінювати свою поведінку: тут працює принцип «рівний – рівному», оскільки група складається з людей, які мають схожі життєві проблеми, подібні життєві сценарії та спільні життєві цілі.
2. У групі працює як негативний так і позитивний досвід учасників: будь-який із них допомагає іншим знайти правильне рішення.
3. Група дає відчуття єдності, впевненості, що ти не один, і що твоя проблема цікавить інших.
4. У групі можна знайти розуміння, адже є такі моменти, які можуть бути зрозумілі лише тим, хто мав справу з подібними труднощами.
5. Невелика кількість учасників – для багатьох це реальна можливість перестати боятися говорити про наболіле.

У загальних бесідах під час систематичних зустрічей членів груп окремі її учасники можуть отримати полегшення і підтримку від інших членів групи і зрозуміти, що не тільки вони одні обтяжені аналогічними проблемами. Вони набувають навички з усвідомлення своїх труднощів, поводження з ними та їх подолання. У центрі роботи такої групи знаходиться взаємний обмін досвідом та інформацією.

Група самодопомоги дає можливість людям у конфіденційних умовах розмовляти відкрито, бути вислуханим та отримати допомогу. Група самодопомоги призначена підтримувати прагнення своїх членів навчатися один у одного, вчитися думати, міркувати та поважати думку іншого. Всередині групи можуть – і обов’язково існують – різні думки, але обговорення їх має відбуватися шанобливо та у дружній атмосфері.

Отже, будучи учасником групи самодопомоги, можна: отримати потрібну інформацію, обмінятися ідеями та вибудувати свою стратегію по вирішенню певних проблем, отримати підтримку від інших, хто має схожі проблеми, розповісти про свій досвід та знання, отримати пораду експертів, які будуть запрошуватись на зустрічі, нормалізувати свої відчуття.

****
Проект «Дружини України» – це спільний проект Київської міської спілки ветеранів (заступник голови Антон Колумбет) та ГО «Життя після АТО».

Надихаємо дружин учасників АТО об’єднуватися.
Приходьте на групи і дізнавайтеся найперше, як справитися з власними переживаннями, страхом і емоційною втомою, а також що робити, коли коханий чоловік і батько, син, повертається додому «іншим» внаслідок завданих війною емоційних, психологічних і духовних ран.

Реєстрація в Жіночому клубі “Дружини України” –
https://docs.google.com/…/1KhPPdGLlcmX16e94AGlhTLUqh2l7wNE…/

З вдячністю і повагою до вас,
«Київська міська спілка ветеранів АТО»
«Життя після АТО»

Координатор проекту – Світлана Доманчук
https://www.facebook.com/Svitlana.Domanchuk
Спільнота в facebook “Жіночий клуб “Дружини України”
https://www.facebook.com/groups/733213970166772/

тел. «Життя після АТО»
(098) 654 66 85;
(099) 187 12 00;
(093) 035 23 34
сайт – http://life-after-ato.com.ua/
ел. пошта – life.after.ato@ukr.net

#Дружини_України  #групи_самодопомоги