БЕЗКОШТОВНА ЗЕМЛЯ – ЯКУ ТА СКІЛЬКИ МОЖНА ОТРИМАТИ

Світлина від Світлани Доманчук.

Безоплатне отримання землі в Україні – звучить фантастично. Однак, хоч процедура й тривала, але можлива. Більш того, приватизувати можна декілька ділянок з різним цільовим призначенням. Юрист Всеукраїнського благодійного фонду “Горєніє” Яна Піявська про те, яку саме землю можна отримати.
 
Право на безоплатну передачу землі із державної або комунальної власності у приватну передбачено ЗЕМЕЛЬНИМ КОДЕКСОМ УКРАЇНИ. Отримати ділянку можна незалежно від місця проживання.
 
Які ділянки. Кодекс передбачає чіткі цільові призначення цих ділянок та їх розміри. Ось вони:

• особисте селянське господарство – не більше 2 гектарів;
• садівництво – не більше 0,12 гектара;
• будівництво жилого будинку, господарських будівель, присадибних ділянок. У селах не більше 0,25 гектара, в селищах – 0,15 гектара, в містах – 0,10 гектара;
• індивідуальне дачне будівництво – не більше 0,10 гектара;
• будівництво індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара;
• фермерське господарство – в розмірі паю, визначеного для членів сільськогосподарських підприємств на території сільської, селищної або міської ради. Якщо на цій території декілька фермерських господарств, визначається середній розмір паю серед них. Якщо інших господарство нема, визначається розмір паю, середній по району.
 
Скільки ділянок. Пункт 4 статті 116 Земельного кодексу дозволяє приватизувати декілька ділянок за різним цільовим призначенням. Отже, маючи, наприклад, пай для особистого господарства, ви можете отримати ділянку для садівництва.
 
Процедуру отримання землі юристи ВБФ “Горєніє” детально опишуть у наступній статті.
 
Нагадуємо, що учасники АТО, згідно із законодавством, повинні отримувати ділянки позачергово.
 
За будь-яких питань – звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ»:
 
Джерело: http://fgorenie.org/novini/269-bezkoshtovna-zemlya-yaku-ta-sklki-mozhna-otrimati.html