м. Київ. Запрошуємо ДРУЖИН та МАТЕРІВ учасників АТО на зустрічі груп самодопомоги

Групи самодопомоги – це зцілюючи середовище для людей, які перебувають в схожій ситуації, обставинах. Це вкрай важливий напрямок роботи з жінками. Подібні групи показали свою ефективність в різних країнах.
 
Для збереження атмосфери відкритості і довіри, на групи запрошуються виключно дружини та матері учасників АТО (ті, що чекають захисника з фронту, і ті, що разом з ветераном проходять адаптацію до мирного життя).

Члени групи залюбки сприймають позитивну, невимушену атмосферу, непомітно для себе розкриваються, формулюють свої проблеми, завдяки чому страхи поступово розчиняються, а групова динаміка підтримує ці зміни.
Курівник та координатор групи, їхні помічники – це ініціативні дружини учасників АТО.
 
Дуже важливо дотримуватися принципу «Рівний рівному». Він полягає в тому, що найкраще зрозуміє і підтримає той, хто пережив подібне. Дуже часто доводиться чути: «А навіщо ти його відпустила?».
Люди зі схожими переживаннями дуже важливі, тому що вони негайно розпізнають і розуміють загальні для них специфічні проблеми. Учасникам груп самодопомоги нічого пояснювати не треба, вони все розуміють без слів. У них є щось спільне, що більшість людей просто не в змозі зрозуміти. Людина виявляє, що його проблеми не унікальні, що і інші переживають подібні почуття, і з ними відбувалися подібні події.
Найцінніше в такій групі – почуття, що ти не один, що є люди, здатні розпізнати і зрозуміти твій біль. І найчастіше це проявляється в дрібницях. Навіть у виборі слів.
Часто жінка зустрічає в групі людей з такими проблемами, в порівнянні з якими її власні – не настільки драматичні, як їй здавалося раніше. А вони – ці інші знаходять в собі сили, живуть, діють і не втрачають оптимізму. Для багатьох подібне відкриття саме по собі виявляється потужним терапевтичним фактором.
Зібравшись разом, жінки зрозуміють, що мають із ким поговорити, що їх почують і щось їм порадять. Разом із психологами вони проговорюють якісь моменти. Якщо на групу вони приходять понурі, кожна зі своїми проблемами, а після спілкування з психологом і всією групою жінки йдуть додому вже з куди кращим – бойовим – настроєм. Саме це є вкрай важливо – їх почули!
В ході групової рефлексії жінки розвивають вміння сприймати, розуміти і оцінювати інших людей, самих себе, свою групу. Вони отримують інформацію про те, як сприймають їх інші люди, наскільки точно їх власне самосприйняття, набувають вміння самоаналізу і безоціночного прийняття себе та інших учасниць.
 
Проект «Дружини України» – це спільний проект Київської міської спілки ветеранів (заступник голови Антон Колумбет) та ГО «Життя після АТО».
 
Ми готові ділитися досвідом, алгоритмом роботи груп самодопомоги.
Надихаємо дружин учасників АТО об’єднуватися.
Приходьте на групи і дізнавайтеся найперше, як справитися з власними переживаннями, страхом і емоційною втомою, а також що робити, коли коханий чоловік і батько, син, повертається додому «іншим» внаслідок завданих війною емоційних, психологічних і духовних ран.
 
Якщо ваші рідні ще в зоні АТО, найкращий вихід — активна позиція. Не варто пасивно чекати, переживати і накручувати себе до нервового зриву. Варто приєднатися до створених груп самодопомоги. Тоді тривога не руйнує зсередини.
Немає нічого складнішого, ніж любити солдата, але перемога буде за нами!
Як на фронті, так і в тилу!
 
Реєстрація в Жіночому клубі “Дружини України” –
https://docs.google.com/forms/d/1KhPPdGLlcmX16e94AGlhTLUqh2l7wNEdgA3fzFu3vMY/
 
З вдячністю і повагою до вас,
«Київська міська спілка ветеранів АТО»
«Життя після АТО»
Координатор проекту – Світлана Доманчук
https://www.facebook.com/Svitlana.Domanchuk