29.12.2017
129

Зміна повноважень військової прокуратури щодо здійснення досудового розслідування: як діяти командиру військової частини?

Відповідно до розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про Державне бюро розслідувань” від 12.11.2015 року №794-VIII, розділу ІX “Перехідні положення” Кримінального процесуального кодексу України від 13.04.2012 року №4651-VI, розділу XІІІ “Перехідні положення” Закону України “Про прокуратуру” від 14.10.2014 року №1697-VII з 21.11.2017 року органи прокуратури, зокрема і військової, втратили право здійснювати досудові розслідування, крім тих, які станом на вказану дату уже перебувають на стадії досудового розслідування.

Кримінальні провадження, які станом на 21.11.2017 року розпочаті слідчими органів прокуратури і перебувають на стадії досудового розслідування, продовжують здійснюватися слідчими органів прокуратури до закінчення досудового розслідування, але не довше двох років.

Разом з тим, відповідно до вимог Інструкції про надання доповідей і донесень про події, кримінальні правопорушення, адміністративні корупційні та військові адміністративні правопорушення, порушення військової дисципліни та їх облік у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 28.07.2016 № 388, (далі – Інструкція) у разі скоєння підлеглим військовослужбовцем кримінального правопорушення КОМАНДИР (начальник) військової частини протягом робочого дня письмово повідомляє про це керівника органу досудового розслідування та начальника органу управління Військової служби правопорядку, у зоні діяльності якого дислокована військова частина.

Враховуючи наявність у органів військової прокуратури повноважень вносити відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, на виконання вимог зазначеної вище Інструкції, командири військових частин, установ, організацій надають доповідь про кримінальне правопорушення до органів військової прокуратури, у зоні діяльності яких розташований підрозділ.

Крім того, необхідно пам'ятати, що подальше досудове розслідування за такими кримінальними провадженнями здійснюється безпосередньо органами досудового розслідування, до яких відповідно до законодавства України належать:

підрозділи Державного бюро розслідувань;

підрозділи Національної поліції України (Головне слідче управління Національної поліції; слідчі управління головних управлінь Національної поліції в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, областях та місті Києві; слідчі відділи (відділення) територіальних (відокремлених) підрозділів поліції);

підрозділи досудового слідства Служби безпеки України.

Відповідний аналіз надісланий до органів військового управління, військових частин, установ та організацій за вихідним № 31024/С від 08.12.2017 року.

Джерело: Юридична служба Збройних Сил України/Legal Service of the AF of Ukraine

___________________________________________

Більше корисної інформації ви знайдете в одноіменній групі в мережі facebook 
Також вподобайте сторінку «Життя після АТО» - https://www.facebook.com/LifeAfterAto/

Залиште відгук про сайт "Життя після АТО", пройшовши за посиланням:
*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції адміністратора сайту.

Опубліковано в категоріях: Інші юридичні питання | НОВИНИ | Про нашу армію

Позначки: юридична допомога | про нашу армію | АТО

На цю ж тему

22.03.2018 Групи самодопомоги для дружин та матерів учасників АТО (принцип «Рівний - рівному»). Підсумки по роботі проекту "Дружини України"

21.03.2018 «…Він заново вчиться ходити в емоційному плані…». Життя сім’ї воїна

21.03.2018 Правила, за якими живе Воїн. Їх повинен знати кожен українець!

21.03.2018 Де знайти РЕСУРСИ в час війни? Багатовимірна модель подолання стресу та пошуку внутрішньої стабільності «Basic Ph»

21.03.2018 Як буде здійснюватися перерахунок пенсій військовим

Ми в мережі facebook

Пошук

Додати інформацію

Якщо ви володієте інформацією, яка буде корисною для учасників АТО та їхніх сімей, ми можемо її розмістити на сайті.
Для цього заповніть, будь ласка, форму.

Допомогти проекту

Хочете допомогти проекту? На цій сторінці ви знайдете інформацію, як це зробити.