5.02.2018
393

Рекомендації щодо зниження факторів ризику в зоні бойових дій

(«Попереджений - значить, озброєний»)

1. Обережність і реальне сприйняття небезпеки: адекватно оцінювати небезпеку. В бою небезпека завжди реальна. Не знаходитися на відкритій місцевості, де можливий обстріл. Постійно контролювати територію, де знаходитимешся. Тримати зброю завжди при собі й напоготові.

Вивчати статути (це допоможе прийняти правильне рішення щодо своїх дій в несподіваних обставинах). Організовувати бойову охорону. Якщо командири не діють – проявляти ініціативу.

2. Раптовість (несподіванка) і новизна (нестандартність) обстановки. Між гарантією прогнозу і реальним розвитком бойової ситуації, як правило, виявляється розрив, який в бою є джерелом психічного перенавантаження. Причина цього – у невідповідності між розумінням ситуації особою, яка приймає рішення, і реальним її розвитком.

3. Під час ведення бойових дій значно зростає відповідальність за прийняте рішення та її виконання перед країною, законом і суспільними вимогами, старшим командиром і підлеглим особовим складом. 

Можливе дезертирство або написання рапорту про звільнення.

4. Монотонність і нудьга від надлишку часу у період тривалого очікування може дестабілізувати діяльність деяких солдат, у тому числі і командирів, у яких особливостями характеру є демонстративність, збудливість, екзальтованість.

5. Може виникнути клаустрофобія – страх замкненого простору, наприклад, при обстрілі противником (супроводжується несвідомим прагненням покинути це укриття, не дивлячись на ще більшу загрозу), і агорафобія – страх відкритого простору (прагнення сховатися від звукового і зорового впливу бойових дій).

6. Кров і вид важких травм, руйнувань – важкі поранення та смерть бойових товаришів, руйнування укриттів, будівель і бойової техніки, як правило, паралізують незагартовану для адекватного, виваженого сприйняття всього цього психіку людини. Вид трупів, відірваних рук, ніг, крові, пульсуючої з відкритої рани, розрізаного тіла або пригнічує людську психіку, або викликає неадекватну активність у воїнів. Звук міни, що летить може стати причиною панічних реакцій. Запахи можуть доповнити і посилити негативний вплив.

7. Дефіцит часу, прискорення темпу дій, складність рішень, надлишок інформації, поєднання декількох видів діяльності одночасно, ступінь складності дій спеціалістів бойового складу, високий рівень фізичного та психологічного навантаження. Для підвищення працездатності, боєздатності, стресостійкості, психологічної пружності виконувати рекомендації лікарів, психологів, слідкувати за режимом вживання води, харчування, сну (!). Не вживати алкоголь та наркотичні речовини (!).

8. Ворожість населення і провокації. Бути до цього готовими і перевіряти їжу, воду та інше; пам’ятайте про перевірку інформації.

Джерело: http://www.mil.gov.ua/content/pdf/combattraining_.pdf

Опубліковано в категоріях: НОВИНИ | Про нашу армію

Позначки: психологічна допомога | АТО

На цю ж тему

11.09.2018 Право дітей учасників АТО на пільгове отримання освіти

11.09.2018 Зубопротезування для учасників АТО | Пільги учасникам бойових дій

11.09.2018 Безоплатне отримання ліків для учасників бойових дій

11.09.2018 Перелік державних пільг учасникам бойових дій

29.08.2018 Додаткова оплачувана відпустка для учасників бойових дій та інвалідів війни

Ми в мережі Facebook

Пошук

Додати інформацію

Якщо ви володієте інформацією, яка буде корисною для учасників АТО та їхніх сімей, ми можемо її розмістити на сайті.
Для цього заповніть, будь ласка, форму.

Допомогти проекту

Хочете допомогти проекту? На цій сторінці ви знайдете інформацію, як це зробити.