9.02.2018
191

Коли потрібно звернутися по допомогу фахівця


Психолог Ганна Статівка радить:

У жодному разі не нехтуйте допомогою військового психолога на фронті. Солдат, недостатньо підготовлений до продовження бойових дій, ризикує втратити контроль над собою. Отже, він може наразити на зайву небезпеку або себе, або товаришів. Психолог допоможе навчитися долати стрес, діяти впевнено і грамотно у бойових умовах. Обов’язково зверніться до психолога, якщо відчуєте якісь із наведених нижче симптомів.

Почуття провини (ви вижили, а товариші ні). Ви не бажаєте нічого згадувати про загиблих, навіть хороше. Ви прагнете заглушити прихований душевний біль алкоголем. Ви цураєтесь спілкування з товаришами.

Тривожність. Фізичні симптоми: ломота у спині, слабкість, спазми у шлунку. Психологічні симптоми: постійне хвилювання з кожного приводу, нічим не обґрунтований страх переслідування, почуття власного безсилля, невпевненості при здійсненні будь-яких дій.

Безсоння, нічні страхіття, «рваний сон». Ви починаєте боятися ночі, сну. Тому постійно недосипаєте і не можете розслабитись ані на хвилину.

Сни схожі на документальні фільми. Ви наче переглядаєте відео з місця подій.

Сни за мотивами пережитих подій. Вам сняться деталі пережитих подій, ви прокидаєтесь у поту, в «розбитому» стані.

Неконтрольовані спогади. Минув значний час після події, але її жахливі сцени раптово постають перед очима без будь-якого приводу.

Спогади-галюцинації. Це варіант неконтрольованих спогадів. Але вони мають характер яскравого кольорового фільму з жахливими і перебільшеними, порівняно з реальністю, сценами.

Надмірна обережність. Наприклад, ви давно перебуваєте у приміщенні й не чуєте підозрілих звуків, але постійно перевіряєте, чи не стоїть хтось за дверима.

Агресивність. Ви «зриваєтесь» на крик із найменшого приводу. Вам кортить застосувати фізичну силу до людей чи предметів. Ви не можете себе в цьому стримати навіть при спілкуванні з близькими людьми.

Вибухова реакція. При будь-якому гучному несподіваному звуці у небойовій обстановці ви автоматично приймаєте захисну позу, присідаєте або падаєте на землю.

Напади злості та гніву. Такі напади можуть бути спричинені навіть незлим товариським жартом, дружнім доторком до плеча.

Відсутність емоцій. Вас не зачіпають навіть надзвичайні або просто важливі події, які відбуваються у вашій присутності. Ви нічому не радієте і нікому не співчуваєте, навіть близьким людям, яким недобре.

Важко зосередитись. Ви повільно, насилу згадуєте суть важливих речей або подій, «вимикаєтеся» під час розмови.

Джерело: Народна Армія

___________________________________________

"Життя після АТО" - це інтернет-ресурс з інформацією для тих, у чий дім прийшла війна, хто не стоїть осторонь біди і горя, і активно діє - захищає, допомагає абілітації ветеранів та родин військових.

Цей ресурс є в трьох видах, кожен з яких має свої переваги і можливості:

1) Група в facebook  "Життя після АТО (все для наших захисників)"

https://www.facebook.com/groups/1612637572351512/

У групі ми спілкуємося, задаємо питання по темі. Дописи типу "зрада" і "всьо пропало" затверджені не будуть.

2) Сторінка в facebook  "Життя після АТО"

https://www.facebook.com/LifeAfterAto/

Тут стрічка актуальних новин "без лірики". Треба зайти на сторінку і натиснути "Подобається" і "Бачити на початку".

3) Сайт "Життя після АТО"

http://life-after-ato.com.ua/

Для Вашої зручності всі актуальні новини по категоріях.

Опубліковано в категоріях: Як спілкуватися з ветеранами | Адаптація учасників АТО та їхніх сімей | Психологічна підтримка | НОВИНИ

Позначки: адаптація після війни | комунікація після АТО | юридична допомога

На цю ж тему

23.02.2018 Відшкодування коштів курсантом у разі відрахування з ВВНЗ

23.02.2018 Виплата грошової компенсації за неодержане речове майно військовослужбовцям, звільненим з військової служби під час дії особливого періоду

23.02.2018 Види відпусток під час дії особливого періоду

23.02.2018 Порядок дій військовослужбовців, які мають фінансові зобов’язання і сплачують відсоток (пеню, штраф, комісію, тіло кредиту) за користування ними

23.02.2018 Набір на курси перепідготовки військовослужбовців та членів їх сімей. Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

Ми в мережі facebook

Пошук

Додати інформацію

Якщо ви володієте інформацією, яка буде корисною для учасників АТО та їхніх сімей, ми можемо її розмістити на сайті.
Для цього заповніть, будь ласка, форму.

Допомогти проекту

Хочете допомогти проекту? На цій сторінці ви знайдете інформацію, як це зробити.