11.02.2018
732

Чому “військова” пенсійна реформа від міністра Реви – несправедлива

Фото: novynarnia.com

Дмитро Тимчук
народний депутат України від “Народного фронту”, член Комітету ВР з оборони і нацбезпеки, військовий журналіст і аналітик, координатор групи “Інформаційний спротив”

Щодо “військової” пенсійної реформи (FB)

Вчора (7 лютого) на засіданні Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони виступив міністр соцполітики Андрій Рева, який ознайомив членів Комітету з концепцією законопроекту про пенсійне забезпечення військовослужбовців, що готується (наразі не йдеться про готовий законопроект, він ще в роботі).

Згідно з концепцією, є позитивні моменти – наприклад, для тих, хто звільнився з 1991-го по 2014 рік, ліквідується диспропорція у пенсіях – коли звільнені в різні роки з однакових посад, в одному званні/вислузі, отримували різну пенсію.

Але в цілому пропонований концепцією підхід, я вважаю, дуже далекий від принципу соціальної справедливості. Оскільки він ділить всіх військових пенсіонерів на дві категорії – тих, хто звільнився до 2014 року (для них пенсію пропонують підвищити мінімально) і тих, хто звільнився після 2014-го або буде звільнятися в подальшому (для них пенсія розраховується за окремою формулою і підвищується в рази).

Повторюся: дану концепцію я не вбачаю адекватною. І ось чому.

Якщо ми говоримо про те, щоб соціально захистити учасників АТО, то я двома руками “за”. Для цього достатньо ввести певний коефіцієнт, і нехай учасники АТО отримують пенсію в 2, 3 або 4 рази вищу за інших – нема проблем.

Але, згідно до запропонованої концепції, умовно кажучи, прапорщик, який і близько не був у АТО і всі ці роки відсидів у тилу, але звільняється [із ЗСУ] зараз, буде отримувати пенсію, незрівнянно більшу, ніж полковник-“афганець”, який звільнився раніше (до 2014 року – “Н”).

Де тут справедливість – мені особисто не зрозуміло.

У зв’язку з чим кілька зауважень:

1. Законопроект, як підкреслив Андрій Рева, ще перебуває в стадії обговорення з силовиками. Тобто можна очікувати його змін до надходження на розгляд до ВР.

2. Міноборони на даний момент не підтримує запропоновану концепцію, про що вчора на засіданні Комітету заявив і міністр оборони Степан Полторак (цитата: “Ми поки не знайшли консенсус”), і його заступник Олег Шевчук.

3. Напевно, головне. Навіть при позиції МО, для зміни ситуації потрібен потужний громадський резонанс. Без нього важко очікувати корінних змін у пропонованій концепції.

При цьому, на мою особисту думку, активні спекуляції і піар на цій темі “Опоблоку” роблять її “токсичною” для інших депутатів, що варто врахувати керівникам ветеранських організацій (при тому, що реальна “віддача” “Опоблоку” у вигляді прийнятих Радою законів – практично нульова).

Що ж стосується мене, я відстоював і буду відстоювати права військових пенсіонерів у будь-якому випадку (при цьому без особистої зацікавленості – як нардеп, я не отримую “військову” пенсію, але мені не байдужа доля більш ніж півмільйона військових пенсіонерів, в т. ч. моїх друзів і товаришів по службі, які вірою і правдою служили Україні).

4. Об’єктивний аргумент, чому уряд не виконуватиме постанову №704 – відсутність коштів. Адже в цьому випадку на пенсії військовослужбовцям необхідно знайти більше 30 млрд. грн. тільки на цей рік, яких у бюджеті немає. Але чи привід це влаштовувати “пенсійну сегрегацію” для військових на все озоре майбутнє – велике питання.

5. Після моїх вчорашніх перепалок з Андрієм Ревою з приводу даного законопроекту (приношу йому свої вибачення – можливо, я був некоректний) ми домовилися про те, щоб зустрітися в робочій обстановці та обговорити основні гострі моменти. Буду інформувати по ходу подій.

Джерело: novynarnia.com

___________________________________________

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції адміністратора сайту.

Більше інформації - в групі "Життя після АТО (все для наших захисників)"

Дякуємо нашим Воїнам за захист!
Бажаємо успіхів і всіляких гараздів!Опубліковано в категоріях: НОВИНИ | Пенсії військовослужбовцям

Позначки: пенсія військовослужбовцям

На цю ж тему

9.08.2018 Розмір допомоги по безробіттю для демобілізованих учасників АТО у службі зайнятості

3.04.2018 Володимир Гройсман: В квітні всі військові пенсіонери отримають доплати до пенсій за січень-березень

21.03.2018 Як буде здійснюватися перерахунок пенсій військовим

20.03.2018 Сьогодні кожен українець може дізнатися свій страховий стаж, кількість сплачених внесків та навіть розрахувати майбутню пенсію, не виходячи з дому, - Андрій Рева

9.03.2018 Реформа про новий порядок грошового забезпечення та військові пенсії

Ми в мережі Facebook

Пошук

Додати інформацію

Якщо ви володієте інформацією, яка буде корисною для учасників АТО та їхніх сімей, ми можемо її розмістити на сайті.
Для цього заповніть, будь ласка, форму.

Допомогти проекту

Хочете допомогти проекту? На цій сторінці ви знайдете інформацію, як це зробити.