14.03.2018
4435

Учасники бойових дій мають право самостійно вибирати санаторії для лікування


Єдиною підставою для відмови у лікуванні в обраному закладі може бути відсутність у ньому належних умов відповідно до діагнозу особи

Раніше багатьом пільговикам доводилось чекати на путівку роками. А якщо і пощастило, то це ще не гарантія того, що ви повернетеся із санаторію лише з позитивними емоціями. Частенько відпочивальники нарікають на умови проживання, харчування, незадовільний сервіс та малоефективне лікування. І немало з них пов’язують такий стан справ із корупційними схемами у сфері санаторно-курортного забезпечення. Адже органи соціального захисту самостійно визначали, в який санаторій людина отримуватиме путівку, позбавляючи її права вибору

— «Вибити» путівку у санаторій була справа не з легких. А коли виходило, то пропонували заклади, які не спеціалізувалися на моєму захворюванні. Наприклад, треба було пролікуватися у Хмільнику, де працюють над проблемами опорно-рухового апарату, а мені говорять: «Їдьте в Моршин, лікуйте шлунок. У нас тільки такі путівки є», — згадує боєць Андрій Галун.

Торік Кабінет Міністрів вніс зміни в Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками учасників бойових дій та інвалідів війни та Порядок використання коштів, передбачених у держбюджеті на забезпечення лікування у санаторіях. Так, учасники АТО отримали право самостійно обирати лікувально-профілактичний заклад, залежно від медичних рекомендацій та власних вподобань.

Юрист-аналітик ГО «Юридична Сотня» Вікторія Лавренюк розповіла про механізм отримання путівки:

— Учасник бойових дій або інвалід війни повинен знаходитися на обліку в органах соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного проживання. Він чи його законний представник подає заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копію посвідчення учасника бойових дій, копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань у районах проведення антитерористичної операції, паспорт, ідентифікаційний код та військовий квиток.

Якщо їхати у санаторій з дружиною, то за її путівку доведеться сплатити повну вартість. Але маєте знати, коли ж середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує трьох прожиткових мінімумів (з 1.01 по 30.04.2018 р. — 5 286 грн), то членам родин військовиків, окрім військовослужбовців строкової військової служби, надають путівки з 50-відсотковим зниженням вартості.

Втім може бути і законна підстава для відмови у лікуванні в обраному місці. Це відсутність у закладі належних умов відповідно до діагнозу особи. В такому випадку орган соцзахисту має запропонувати інший санаторій.

Якщо вам відмовляють у наданні інформації про санаторії, необхідно звернутися в письмовій формі до Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО. Варто також зателефонувати на гарячу лінію за телефонами: (044) 281–08–50, (044) 281–08–48.

За даними Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО, у 2018 році на санаторно-курортне лікування виділено 50 млн 526 тис. грн (торік — 22,4 млн грн, у другому півріччі з інших програм додано ще 28 млн грн, кошти, виділені минулого року, засвоєні на 100%). За потреби у 2018 році цю суму буде збільшено за рахунок інших програм.

— Кошти виділяються пропорційно кількості людей, що стоять на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням. Тобто чим більше в даному районі претендентів на отримання путівки, тим більша сума спрямовується до органу соцзахисту, — зазначила Вікторія Лавренюк.

Головний спеціаліст відділу в справах інвалідів, ветеранів війни та праці Управління соцзахисту Одеси Марія Янчева повідомила, що термін перебування в санаторії учасників бойових дій та інвалідів війни становить від 18 до 21 дня.

— Під час виписки з санаторію необхідно отримати талон від путівки. Він передається до органу соціального захисту та підтверджує надання послуг, а також є підставою для проведення розрахунку з санаторієм, — зауважила вона. — І оскільки оплата путівки проводиться тільки після завершення повного курсу оздоровлення, то у разі ненадання належних послуг людина може відмовитися від лікування і обрати інший санаторій. А це у свою чергу є стимулом для оздоровчих закладів покращити якість надання послуг.

Оксана КАРПЕНКО, «Народна армія»

Джерело: Народна Армія

___________________________________________

Читайте щоденні новини на сайті "Життя після АТО":

Знайдіть нас у Facebook:
https://www.facebook.com/groups/life.after.ato/

Дякуємо Воїнам за захист!
Хай ваше життя після АТО буде успішним!

******

Опубліковано в категоріях: НОВИНИ | Відпочинок для учасників АТО

На цю ж тему

4.08.2021 Подбай про себе – франківський Карітас розпочинає реабілітацію для ветеранів та ветеранок АТО / ООС

29.06.2021 Як безоплатно отримати санаторно-курортну путівку або грошову компенсацію за неї

8.02.2021 Додаткові санаторно-курортні путівки для УБД

5.11.2020 Як у Сумах у Центрі УБД лікують та консультують ветеранів

23.07.2020 Одноденний вікенд для ДРУЖИН та ДІТЕЙ учасників бойових дій

Ми в мережі Facebook

Пошук

Додати інформацію

Якщо ви володієте інформацією, яка буде корисною для учасників АТО та їхніх сімей, ми можемо її розмістити на сайті.
Для цього заповніть, будь ласка, форму.