31.03.2018
13579

ПОРЯДОК надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах


14 березня 2018 року ПОСТАНОВОЮ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ № 197 був затверджений ПОРЯДОК надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах.

З дня набрання чинності цієї ПОСТАНОВИ (набрала чинності 24.03.2018 р.) обласним та Київській міській державним адміністраціям ВИЗНАЧЕНО У ДВОМІСЯЧНИЙ СТРОК, тобто ДО 24.05.2018 р. затвердити розмір щомісячної готівкової виплати у 2018 році.

ПОРЯДОК розкриває механізм надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських (крім залізничного та річкового транспорту) та міжміських маршрутах ЗА РАХУНОК ВІДПОВІДНИХ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ У РАЗІ ПРИЙНЯТТЯ ТАКОГО РІШЕННЯ ОРГАНАМИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ.

Орган місцевого самоврядування у МІСЯЧНИЙ СТРОК після прийняття рішення щодо надання зазначених пільг інформує про це Міністерство соціальної політики України, яке СКЛАДАЄ ПЕРЕЛІК ВІДПОВІДНИХ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ І ОПРИЛЮДНЮЄ ЙОГО НА СВОЄМУ ОФІЦІЙНОМУ ВЕБ-САЙТІ.

У разі НЕПРИЙНЯТТЯ органом місцевого самоврядування рішення про надання вказаних пільг, ВОНИ Й НАДАЛІ ПРОДОВЖУЮТЬ НАДАВАТИСЬ У БЕЗГОТІВКОВІЙ ФОРМІ.

Дія цього ПОРЯДКУ поширюється на окремі категорії осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах, а саме:

 • осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1, відповідно до статті 20 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі – Закон);
 • учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 2, відповідно до статті 21 Закону;
 • дітей віком від шести років, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, яким встановлено інвалідність, пов'язану з Чорнобильською катастрофою, відповідно до статті 30 Закону;
 • учасників бойових дій відповідно до статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
 • осіб, які отримали інвалідність внаслідок війни, відповідно до статті 13 Закону;
 • дітей віком від шести років з багатодітних сімей відповідно до статті 13 Закону України "Про охорону дитинства";
 • ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції, ветеранів податкової міліції, ветеранів державної пожежної охорони, ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби, ветеранів служби цивільного захисту, ветеранів Держспецзв'язку відповідно до статті 6 Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист";
 • батьків військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби, відповідно до статті 14 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей";
 • осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю віком від шести років та осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю, відповідно до статті 381 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні";
 • реабілітованих осіб, які отримали інвалідність внаслідок репресій або є пенсіонерами, відповідно до статті 6 Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні".

Відповідно до статті 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування МАЮТЬ ПРАВО ВИЗНАЧАТИ ІНШІ КАТЕГОРІЇ ГРОМАДЯН, НА ЯКИХ БУДЕ ПОШИРЮВАТИСЯ ДІЯ ЗАЗНАЧЕНОГО ПОРЯДКУ.

Розмір отриманої щомісячної готівкової виплати НЕ ВРАХОВУЄТЬСЯ під час обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.

РОЗМІР ЩОМІСЯЧНОЇ ГОТІВКОВОЇ ВИПЛАТИ затверджується обласними, Київською міською держадміністраціями та визначається шляхом множення середньої вартості проїзду у міському комунальному транспорті в області (м. Києві) НА 30 ПОЇЗДОК.

Середня вартість проїзду у міському комунальному транспорті в області (м. Києві) визначається станом на 1 січня календарного року як середня величина встановленої органами місцевого самоврядування вартості однієї поїздки у міському комунальному транспорті СЕРЕД УСІХ КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ ОБЛАСТІ (М. КИЄВА).

У разі зміни вартості однієї поїздки у міському комунальному транспорті, встановленої будь-яким органом місцевого самоврядування на території області (м. Києва), обласними, Київською міською ДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЯМИ ПЕРЕГЛЯДАЄТЬСЯ СЕРЕДНЯ ВАРТІСТЬ ПРОЇЗДУ У МІСЬКОМУ КОМУНАЛЬНОМУ ТРАНСПОРТІ В ОБЛАСТІ (М. КИЄВІ) ТА РОЗМІР ЩОМІСЯЧНОЇ ГОТІВКОВОЇ ВИПЛАТИ З НАСТУПНОГО МІСЯЦЯ.

Щомісячні готівкові виплати здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення) у сумі, що не менша вказаного розміру, таким категоріям осіб:

 • особам, які одержують пенсії та державні соціальні допомоги, - шляхом перерахування коштів на поточні рахунки в уповноважених банках або на виплатні об'єкти поштового зв'язку на підставі даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (далі - Реєстр), та даних Пенсійного фонду України БЕЗ ОСОБИСТОГО ЗВЕРНЕННЯ ПІЛЬГОВИКА;
 • особам, які не одержують пенсії та державні соціальні допомоги, - шляхом перерахування коштів на їх особистий рахунок в банку на підставі заяви особи, яка має право на відповідні пільги, і даних Реєстру;
 • одному з батьків дитини з інвалідністю та дітей (віком від шести років), які мають право на пільговий проїзд, на особистий рахунок в банку матері або батька на підставі заяви і даних Реєстру.

Щомісячна готівкова виплата особам з інвалідністю I групи або дітям з інвалідністю (крім дітей до шести років) здійснюється У ПОДВІЙНОМУ РОЗМІРІ.

Для осіб з інвалідністю I, II групи та дітей з інвалідністю (крім дітей до шести років), які навчаються у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти або проходять реабілітацію, розмір щомісячної готівкової виплати ДОДАТКОВО ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ ВДВІЧІ.

Для осіб, які відповідно до законів мають право на пільги з оплати проїзду транспортом загального користування на міжміських маршрутах, розмір щомісячної готівкової ВИПЛАТИ ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ НА 20 ВІДСОТКІВ.

Готівкові виплати здійснюються ЩОМІСЯЦЯ ДО 20 ЧИСЛА.

У разі смерті особи, яка мала право на щомісячну готівкову виплату, така виплата здійснюється за повний місяць, в якому настала смерть, незалежно від дати смерті і не підлягає перерахунку розміру або поверненню.

У разі реєстрації в Реєстрі нової особи, яка має право на щомісячну готівкову виплату, така виплата здійснюється з наступного місяця за місяцем звернення.

Джерело: Юридична служба Збройних Сил України/Legal Service of the AF of Ukraine

___________________________________________

Читайте щоденні новини на сайті "Життя після АТО":

Знайдіть нас у Facebook:
https://www.facebook.com/groups/life.after.ato/

Дякуємо Воїнам за захист!
Хай ваше життя після АТО буде успішним!

******

Опубліковано в категоріях: Пільги, виплати | НОВИНИ

Позначки: юридична допомога | пільги

На цю ж тему

25.10.2021 Яка відповідальність за безпідставну відмову в пільговому проїзді?

5.03.2021 У 2021 році за перший контракт платитимуть до 22,7 тис. грн

8.02.2021 Житло, грошова компенсація та квартирний облік. Що потрібно знати військовослужбовцю

17.12.2020 Кредитні канікули для військових: нюанси

21.07.2020 Мінветеранів і пільгове розмитнення автотранспортних засобів. Зареєстровано довгоочікуваний ветеранами проєкт закону № 3839

Ми в мережі Facebook

Пошук

Додати інформацію

Якщо ви володієте інформацією, яка буде корисною для учасників АТО та їхніх сімей, ми можемо її розмістити на сайті.
Для цього заповніть, будь ласка, форму.