3.04.2018
548

За три роки Центр допомоги бійцям при Дніпропетровській ОДА втілив понад 70 проектів для учасників АТО

Фото: Народна Армія

Всеукраїнські спартакіади для бійців, ІТ-курси, заняття з англійської та айкідо, реабілітація в Україні й за кордоном, запливи на каяках, чимало різних тренінгів і майстер-класів, фести «Пісні, народжені в АТО» та перший в Україні Музей АТО, – все для підтримки військових у мирному житті. Повідомляє Урядовий портал.

Загалом за три роки перший в країні Центр допомоги бійцям АТО, створений у Дніпропетровській ОДА, реалізував понад 70 таких проектів. Про це повідомив голова облдержадміністрації Валентин Резніченко.

«Підтримка бійців, що захищають наші кордони на сході – обов’язок держави. На цьому наголошує Президент України Петро Порошенко. Учасники АТО області оздоровлюються в сучасних центрах реабілітації у Дніпрі та у Литві. Допомагаємо хлопцям оволодіти новими професіями або просто знайти справу до душі. Для цього організовуємо тренінги зі стартапів, ІТ-курси та заняття з англійської. Загалом за три роки реалізували понад 70 таких проектів», – зазначив Валентин Резніченко.

Фото: Народна Армія

У 2015-му Дніпропетровська ОДА створила перший в Україні Центр допомоги бійцям АТО. Там відразу зрозуміли – підхід до адаптації хлопців у мирному житті має бути комплексним.

Наприклад, організували ІТ-курси та заняття з англійської. Їх відвідали вже майже 700 бійців. Для тих, хто бажає знайти нову справу до душі, проводять і тренінги зі стартапів.

Наприкінці 2015-го у Дніпрі відкрили Реабілітаційний центр для учасників АТО – там хлопцям та членам родин загиблих надають медичну і психологічну допомогу. Серед послуг – сучасні фізіопроцедури, масаж, лікувальна фізкультура. А ще – різноманітні майстер-класи: випікання млинців, хенд-мейд, – все це також сприяє реабілітації. Загалом у центрі вже оздоровилися близько 1,7 тис. бійців.

Заняття спортом не менш важливі за медичну допомогу. Участь у Всеукраїнській спартакіаді для учасників АТО, курсах з айкідо, запливах на каяках – це і активне дозвілля, і неформальне спілкування, і можливість провести час разом із родинами.

«Традиційними стали і різдвяні та весняні бали. Танці допомагають бійцям отямитися після травм та проявити себе у чомусь новому, незвичному для себе», – сказав Валентин Резніченко.

Один із наймасштабніших проектів – щорічний фестиваль «Пісні, народжені в АТО». Бійці з різних куточків України мають можливість виступити на дніпровській сцені із власними творами.

Перший в країні Музей АТО з’явився у Дніпрі. У вуличній та внутрішній експозиції – близько 5 тис. експонатів. Серед інших –  броньована машина, що три роки поспіль рятувала бійців на Донбасі, ракета бойовиків, безпілотники, речі та світлини бійців, інструменти медиків, одяг капеланів, шеврони добровольців. У мультимедійному залі показують документальні фільми українською та англійською про війну на Сході – одразу на чотирьох стінах. Це дозволяє глядачеві відчути себе в епіцентрі подій.

«Музей АТО – це, перш за все, пам’ять про події, про які мають знати прийдешні покоління, – підкреслив очільник області. – Не забуваємо й про дітей наших захисників. Малеча із задоволенням відвідує цирк, підлітки – розважаються під час лазертагових «боїв». Влаштовуємо для дітлахів і поїздки за кордон».

Джерело: Народна Армія

___________________________________________

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції адміністратора сайту.

Більше інформації - в групі "Життя після АТО (все для наших захисників)"

Дякуємо нашим Воїнам за захист!
Бажаємо успіхів і всіляких гараздів!Опубліковано в категоріях: Комунікація після АТО | Адаптація учасників АТО та їхніх сімей | НОВИНИ

Позначки: адаптація після війни | комунікація після АТО | психологічна допомога

На цю ж тему

28.10.2018 Об'єктивного розуміння, що переживають і відчувають люди, які пройшли війну, у суспільства немає...

28.10.2018 Про величезний потенціал для зростання в українських захисників

28.10.2018 Щоб повернутися до нормального життя, ВОЇНУ недостатньо просто приїхати додому...

28.10.2018 Важливість підтримки сім’ї учасників АТО

28.10.2018 Чи просто "повернутися" з війни...

Ми в мережі Facebook

Пошук

Додати інформацію

Якщо ви володієте інформацією, яка буде корисною для учасників АТО та їхніх сімей, ми можемо її розмістити на сайті.
Для цього заповніть, будь ласка, форму.