3.04.2018
402

За три роки Центр допомоги бійцям при Дніпропетровській ОДА втілив понад 70 проектів для учасників АТО

Фото: Народна Армія

Всеукраїнські спартакіади для бійців, ІТ-курси, заняття з англійської та айкідо, реабілітація в Україні й за кордоном, запливи на каяках, чимало різних тренінгів і майстер-класів, фести «Пісні, народжені в АТО» та перший в Україні Музей АТО, – все для підтримки військових у мирному житті. Повідомляє Урядовий портал.

Загалом за три роки перший в країні Центр допомоги бійцям АТО, створений у Дніпропетровській ОДА, реалізував понад 70 таких проектів. Про це повідомив голова облдержадміністрації Валентин Резніченко.

«Підтримка бійців, що захищають наші кордони на сході – обов’язок держави. На цьому наголошує Президент України Петро Порошенко. Учасники АТО області оздоровлюються в сучасних центрах реабілітації у Дніпрі та у Литві. Допомагаємо хлопцям оволодіти новими професіями або просто знайти справу до душі. Для цього організовуємо тренінги зі стартапів, ІТ-курси та заняття з англійської. Загалом за три роки реалізували понад 70 таких проектів», – зазначив Валентин Резніченко.

Фото: Народна Армія

У 2015-му Дніпропетровська ОДА створила перший в Україні Центр допомоги бійцям АТО. Там відразу зрозуміли – підхід до адаптації хлопців у мирному житті має бути комплексним.

Наприклад, організували ІТ-курси та заняття з англійської. Їх відвідали вже майже 700 бійців. Для тих, хто бажає знайти нову справу до душі, проводять і тренінги зі стартапів.

Наприкінці 2015-го у Дніпрі відкрили Реабілітаційний центр для учасників АТО – там хлопцям та членам родин загиблих надають медичну і психологічну допомогу. Серед послуг – сучасні фізіопроцедури, масаж, лікувальна фізкультура. А ще – різноманітні майстер-класи: випікання млинців, хенд-мейд, – все це також сприяє реабілітації. Загалом у центрі вже оздоровилися близько 1,7 тис. бійців.

Заняття спортом не менш важливі за медичну допомогу. Участь у Всеукраїнській спартакіаді для учасників АТО, курсах з айкідо, запливах на каяках – це і активне дозвілля, і неформальне спілкування, і можливість провести час разом із родинами.

«Традиційними стали і різдвяні та весняні бали. Танці допомагають бійцям отямитися після травм та проявити себе у чомусь новому, незвичному для себе», – сказав Валентин Резніченко.

Один із наймасштабніших проектів – щорічний фестиваль «Пісні, народжені в АТО». Бійці з різних куточків України мають можливість виступити на дніпровській сцені із власними творами.

Перший в країні Музей АТО з’явився у Дніпрі. У вуличній та внутрішній експозиції – близько 5 тис. експонатів. Серед інших –  броньована машина, що три роки поспіль рятувала бійців на Донбасі, ракета бойовиків, безпілотники, речі та світлини бійців, інструменти медиків, одяг капеланів, шеврони добровольців. У мультимедійному залі показують документальні фільми українською та англійською про війну на Сході – одразу на чотирьох стінах. Це дозволяє глядачеві відчути себе в епіцентрі подій.

«Музей АТО – це, перш за все, пам’ять про події, про які мають знати прийдешні покоління, – підкреслив очільник області. – Не забуваємо й про дітей наших захисників. Малеча із задоволенням відвідує цирк, підлітки – розважаються під час лазертагових «боїв». Влаштовуємо для дітлахів і поїздки за кордон».

Джерело: Народна Армія

___________________________________________

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції адміністратора сайту.

Більше інформації - в групі "Життя після АТО (все для наших захисників)"

Дякуємо нашим Воїнам за захист!
Бажаємо успіхів і всіляких гараздів!Опубліковано в категоріях: Комунікація після АТО | Адаптація учасників АТО та їхніх сімей | НОВИНИ

Позначки: адаптація після війни | комунікація після АТО | психологічна допомога

На цю ж тему

11.09.2018 Право дітей учасників АТО на пільгове отримання освіти

11.09.2018 Зубопротезування для учасників АТО | Пільги учасникам бойових дій

11.09.2018 Безоплатне отримання ліків для учасників бойових дій

11.09.2018 Перелік державних пільг учасникам бойових дій

29.08.2018 Додаткова оплачувана відпустка для учасників бойових дій та інвалідів війни

Ми в мережі Facebook

Пошук

Додати інформацію

Якщо ви володієте інформацією, яка буде корисною для учасників АТО та їхніх сімей, ми можемо її розмістити на сайті.
Для цього заповніть, будь ласка, форму.

Допомогти проекту

Хочете допомогти проекту? На цій сторінці ви знайдете інформацію, як це зробити.