28.10.2018
1163

Об'єктивного розуміння, що переживають і відчувають люди, які пройшли війну, у суспільства немає...


"У нас дві крайнощі: з одного боку - ідеальний герой, непогрішний і з ореолом, з іншого боку - неадекватні алкоголіки, які кидають гранати в натовп, б'ють дружину, розводяться і тд".

Об'єктивного розуміння, що переживають і відчувають люди, які пройшли війну, у суспільсьва немає...

А, означає, близькі не готові до того, що їх чекає, не знають, як зрозуміти бійця і допомогти йому. Якщо нерозуміння в сім'ї заходить занадто далеко, треба ставити питання руба: тобі важливіше принципово не йти до психолога, або зберегти сім'ю? Я хочу сім'ю, тому давай пробувати. Не допомагає один психолог - шукайте іншого, третього.

Але, у будь-якому випадку, агресію і насильство терпіти не можна. Жінка повинна робити так, як комфортно і безпечно їй і її дітям. Нас ніхто не учить справлятися із стресом. Ходити до психолога взагалі не прийнято, а найпоширеніший спосіб заспокоїтися - алкоголь. Але він тільки підвищує тривожність і агресію. Звичайно, не можна змусити коня пити воду, і рішення звернутися по допомогу повинне виходити від самого бійця. Але багато чоловіків переконані, що піти до психолога або до психотерапевта - це недозволенна слабкість. "Я мужик, я впораюся сам".

"Деякі упевнені, що звернення до психолога автоматично вішає на них ярлик " псих".

Були випадки, коли бійці, дізнавшись, що в їх місті відкрився Центр психологічної підтримки для дружин військових, дзвонили з передовій дружині і забороняли туди йти, щоб "не засміяли сусіди". Якщо побратими чоловіка і самі схильні до таких же упереджень, звертайтеся безпосередньо в місцевий центр підтримки ветеранів АТО.

Ці організації цілеспрямовано навчають колишніх бійців, щоб вони могли працювати з побратимами, допомагати їм справлятися з наслідками посттравматичного синдрому.

Хлопці самі зв'язуються з бійцями, яким потрібна допомога, і допомагають їм вибратися з шкаралупи посттравматичного стану. Вже є декілька сотень фахівців, які готові прийти, поговорити про бої, про переживання, як рівний з рівним.

Це найефективніший спосіб роботи. Якщо людина не хоче йти до терапевта, він може піти на курси психологічної самодопомоги. Там учать техніці дихання, що робити при безсонні, або при панічній атаці, або як вивести себе із ступору.

Джерело: Інтернет. Автор невідомий

___________________________________________

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції адміністратора сайту.

Більше інформації - в групі "Життя після АТО (все для наших захисників)"

Дякуємо нашим Воїнам за захист!
Бажаємо успіхів і всіляких гараздів!Опубліковано в категоріях: Комунікація після АТО | Адаптація учасників АТО та їхніх сімей | НОВИНИ | "Спецефекти" після війни

Позначки: адаптація після війни | комунікація після АТО | психологічна допомога

На цю ж тему

28.10.2018 Про величезний потенціал для зростання в українських захисників

28.10.2018 Щоб повернутися до нормального життя, ВОЇНУ недостатньо просто приїхати додому...

28.10.2018 Важливість підтримки сім’ї учасників АТО

28.10.2018 Чи просто "повернутися" з війни...

28.10.2018 Що допомагає військовому після повернення додому?

Ми в мережі Facebook

Пошук

Додати інформацію

Якщо ви володієте інформацією, яка буде корисною для учасників АТО та їхніх сімей, ми можемо її розмістити на сайті.
Для цього заповніть, будь ласка, форму.