Про грошову допомогу в разі поранення, інвалідності або загибелі (смерті) військовослужбовця
Розмір виплат залежить від прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року. Наразі їх обчислюють з розрахунку 2102,00 грн.
Допомога в разі поранення (контузії, травми або каліцтва)
У разі часткової втрати працездатності без установлення інвалідності військовослужбовцю виплачується одноразова грошова допомога залежно від ступеня втрати працездатності, який установлює медико-соціальна експертна комісія. Наразі розмір такої виплати становить від 5,25 тис. грн до 36,78 тис. грн.
Визначається у відсотках від:
− 70-кратного прожиткового мінімуму: військовослужбовцю, який зазнав поранення (контузію, травму або каліцтво), захворювання під час виконання ним обов’язків військової служби, а також особі, звільненій з військової служби, яка частково втратила працездатність внаслідок зазначених причин, але не пізніше ніж через три місяці після звільнення її з військової служби;
− 50-кратного прожиткового мінімуму: військовослужбовцю строкової військової служби, а також особі, звільненій із строкової військової служби, яка частково втратила працездатність внаслідок зазначених причин, пов’язаних з проходженням військової служби, але не пізніше ніж через три місяці після звільнення її із строкової військової служби;
− 50-кратного прожиткового мінімуму: військовозобов’язаному або резервісту, якого призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, який зазнав поранення (контузію, травму або каліцтво), захворювання під час виконання обов’язків військової служби або служби у військовому резерві, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності в період проходження зборів чи служби у військовому резерві або не пізніше ніж через три місяці після закінчення таких зборів чи виконання резервістом обов’язків служби у військовому резерві.
ЧИТАЙТЕ також: Інформація про індексацію грошового забезпечення військового
Виплата в разі встановлення інвалідності
Якщо інвалідність настала під час виконання обов’язків військової служби, розмір допомоги становитиме від 525,5 тис. грн до 840,8 тис. грн − залежно від групи; під час проходження військової служби − від 147,14 тис. грн до 252,24 тис. грн.
Документи оформлюють звільненим військовослужбовцям у обласних військових комісаріатах, а діючим військовим – у військовій частині.
На іноземців та осіб без громадянства, які на законних підставах проходять військову службу в Збройних Силах України за контрактом, поширюються умови та порядок виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, передбачені для військовослужбовців − громадян України та членів їхніх сімей (стаття 214 Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу»).
Допомога у разі загибелі (смерті) військовослужбовця
У разі загибелі (смерті) під час виконання обов’язків військової служби допомога виплачується рідним військового в розмірі 750-кратного прожиткового мінімуму. Наразі ця сума становить 1576,5 тис. грн.
Якщо військовослужбовець загинув (помер) під час проходження служби, родина отримає допомогу в розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму, а це – 1051,0 тис. грн.
Кошти виплачують рівними частинами батькам, дружині, дітям (до 18 років та до 23 років, які навчаються). Документи оформлюють через обласні військові комісаріати.
За яких умов виплати не здійснюють
- Якщо загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), захворювання, інвалідність чи часткова втрата працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовця, військовозобов’язаного чи резервіста є наслідком:
- вчинення ним злочину або адміністративного правопорушення;
- вчинення ним дій в стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння;
- навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи іншої шкоди своєму здоров’ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, встановленого судом);
- подання особою завідомо неправдивих відомостей для призначення і виплати одноразової грошової допомоги.
ЧИТАЙТЕ також: Зарахування участі в АТО до пільгового трудового стажу рік за три
Джерело:
___________________________________________
Опубліковано в категоріях: Інші юридичні питання | НОВИНИ | Грошова допомога
Позначки: юридична допомога | родинам загиблих | медична допомога | грошова допомога
На цю ж тему
26.06.2022 Робота в Польщі для чоловіків - Робота на заводі
26.06.2022 Робота в Польщі для чоловіків - Будівництво
25.02.2022 Якщо не буде мобільного зв'язку
25.02.2022 Увага! Києво-Святошинський ЦСПР працює у звичайному режимі
22.02.2022 ВАКАНСІЯ для учасника АТО - Комірник
Пошук
Останні дописи
Додати інформацію
Якщо ви володієте інформацією, яка буде корисною для учасників АТО та їхніх сімей, ми можемо її розмістити на сайті.
Для цього заповніть, будь ласка, форму.