5.11.2020
9452

Грошове забезпечення військових мають збільшити


Комітет Верховної Ради України з питань бюджету, на засіданні, що відбулось 2 листопада, схвалив проєкт постанови щодо висновків та пропозицій до Держбюджету на 2021 рік

Серед іншого, пунктом 2.16 Бюджетних висновків, пропонується при підготовці Бюджету до другого читання доопрацювати його по статтях, пов'язаних із забезпечення нацбезпеки і оборони України, на підставі рішення РНБО щодо обсягу оборонних видатків у відсотках від прогнозованого ВВП, з урахуванням реальних потреб суб'єктів сектору безпеки і оборони.

Насамперед це має торкнутися питання збільшення розміру грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських та інших працівників, оновлення та модернізації техніки, засобів та обладнання спецпризначення.

Загалом пропонується збільшити доходи держбюджету на 20,2 млрд гривень та здійснити певний перерозподіл видатків. Також комітет пропонує уточнити або виключити окремі положення законопроєкту з метою їх узгодження з вимогами Бюджетного кодексу.

Нагадаємо, що ще в квітні цього року головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що грошове забезпечення військовослужбовця першого контракту має бути щонайменше на 50% вище, ніж середньомісячна заробітна плата в державі, яка для прикладу у вересні становила 11998 гривень. Тобто солдат першого року служби, за цими розрахунками, мав би отримувати не менше ніж 18 тисяч гривень.

«Ми розробили комплекс заходів, запровадження яких гарантовано підвищить конкурентність військової служби на ринку праці. Так, вони потребують додаткового державного фінансування, але ж це питання нашої обороноздатності! Тому наполягаємо на ухваленні необхідних рішень і законодавчих змін, щоб втілити в життя дуже важливі кроки», – казав тоді Руслан Хомчак.

Також він зазначав, що слід встановити розмір грошової компенсації військовослужбовцям за піднайом житла залежно від його ринкової вартості у відповідному регіоні.

Проте за фактом, замість додаткового ресурсу, бюджет Міноборони у проєкті Бюджету-2021 був зменшений на 127 млн грн у порівнянні з минулорічним. То ж подивимось, чи зміниться ситуація до другого читання і як врахують пропозиції Бюджетного комітету.

Джерело: ukrmilitary

___________________________________________

Читайте щоденні новини на сайті "Життя після АТО":

Знайдіть нас у Facebook:
https://www.facebook.com/groups/life.after.ato/

Дякуємо Воїнам за захист!
Хай ваше життя після АТО буде успішним!

******

Опубліковано в категоріях: Пільги, виплати | Інші юридичні питання | НОВИНИ

Позначки: юридична допомога | про нашу армію | пільги

На цю ж тему

21.11.2020 Увага! Обновлені зразки рапортів та заяв, які стосуються грошового забезпечення, відпусток та звільнення

10.11.2020 Чи обмежується право на отримання грошової компенсації за не отримане речове майно та невикористану додаткову відпустку для УБД

10.11.2020 Cкільки отримує солдат на першій лінії

5.11.2020 Діти загиблих захисників України харчуватимуться у школах безкоштовно

5.11.2020 Родини загиблих в АТО/ООС отримають доплату до своїх соціальних виплат

Ми в мережі Facebook

Пошук

Додати інформацію

Якщо ви володієте інформацією, яка буде корисною для учасників АТО та їхніх сімей, ми можемо її розмістити на сайті.
Для цього заповніть, будь ласка, форму.