10.11.2020
1836

Cкільки отримує солдат на першій лінії

Фото: Військовий навігатор України

В Україні вже сто днів триває режим припинення вогню. Однак на передовій багатьох бійців хвилює запитання – скільки ще не стріляти, коли ворог перемир’я не дотримується. Головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Руслан Хомчак в ексклюзивному інтерв’ю Фактам ICTV розповів про ситуацію, яка склалася на Донбасі.

З 27 липня бійці на фронті почали отримувати грошову винагороду. Дехто вважає, що їх виплачують нібито за те, щоб армійці не стріляли по ворогу.

Хомчак запевняє, що це не так, і йому приємно усвідомлювати, що солдат на першій лінії отримує понад 30 тисяч грн.

Варто нагадати, що з 27 липня 2020 року, наказом Міноборони від 18.09.2020 № 340, запроваджено нову винагороду, яка виплачується «за створення безпечних умов виконання бойових завдань та збереження життя і здоров’я…», додатково до всіх виплат, належних військовослужбовцям ЗСУ і ДССТУ, зокрема й «бойвої надбавки» в 17 000 грн.

Для більшості військовослужбовців розмір винагороди складає від 5000 грн, для командирів від 7 до 18 тисяч: командири відділень отримують по 6000, взводів – 6000, рот – 9000, батальйонів – 10 000, бригад – 13000, командувачі ОТУ – 15 000 і командувач ОС – 18000 грн.

Відповідно солдат на передовій отримує своє грошове забезпечення (від 10 000 грн), бойову надбавку 17 000 грн і 5000 за створення безпечних умов виконання бойових завдань.

За словами Головнокомандувача ЗС України, процес всеосяжного припинення вогню сьогодні виконується. Однак є порушення з обох боків.

– Там, де є загроза життю нашим військовослужбовцям, загроза втрати території, вогонь відкривається рішенням безпосереднього командира на місцях і доповідається своєму командиру, – зазначив генерал-полковник Руслан Хомчак.

Про наступні 4 ділянки для розведення сил і засобів – це Петрівка, Григорівка, Слов’яносербськ і Нижньотепле – генерал-полковник  Руслан  Хомчак заявив: «якщо після розведення, ворог почне обстрілювати ці ділянки, українська армія буде готова повернутися на свої попередні позиції».

Інформація публікується з відкритих джерел: https://fakty.com.ua/, https://www.ukrmilitary.com/

Джерело: Військовий навігатор України

___________________________________________

Читайте щоденні новини на сайті "Життя після АТО":

Знайдіть нас у Facebook:
https://www.facebook.com/groups/life.after.ato/

Дякуємо Воїнам за захист!
Хай ваше життя після АТО буде успішним!

******

Опубліковано в категоріях: Пільги, виплати | НОВИНИ

Позначки: юридична допомога | про нашу армію

На цю ж тему

21.11.2020 Коли військослужбовець може бути відсторонений від виконання службових повноважень

21.11.2020 Увага! Обновлені зразки рапортів та заяв, які стосуються грошового забезпечення, відпусток та звільнення

10.11.2020 Як уберегтися захиснику України від затримання та обвинувачень за кордоном

10.11.2020 Чи обмежується право на отримання грошової компенсації за не отримане речове майно та невикористану додаткову відпустку для УБД

5.11.2020 Грошове забезпечення військових мають збільшити

Ми в мережі Facebook

Пошук

Додати інформацію

Якщо ви володієте інформацією, яка буде корисною для учасників АТО та їхніх сімей, ми можемо її розмістити на сайті.
Для цього заповніть, будь ласка, форму.