Від автомата до власної ферми. Як АТОвець на Львівщині почав розводити перепілок
Колишній АТОвець, повернувшись з війни, відкрив ферму – «Файний вуйко», де вирощує перепілок.
Назар Фомін зі Стрия, що на Львівщині, ще 6 років тому воював у донецькому Гранітному, а тепер вирощує птицю та перепелині яйця під брендом «Файний вуйко». Зараз на двох фермах Назара – у Стрию та біля Бродів – вигодовують більше 40 тисяч голів перепілок і збирають 10 тисяч яєць на день. Про це Тvoemisto.tv розповів сам Назар Фомін.
Колишній фінансист компанії «Епіцентр» у серпні 2014 року, під час третьої хвилі мобілізації, потрапив у селище Гранітне, що на Донеччині. Служив трохи більше року, а коли повернувся, відновився на роботі. Проте вже через кілька тижнів був змушений піти у відпустку – через стресовість та емоційний стан.
«У мене певно був якийсь поствоєнний синдром, не витримувала психіка, встрягав у конфлікти. Взяв раз відпустку, потім знову, а згодом вирішив звільнитися», – розповідає Назар Фомін.
Маючи певні заощадження, Назар вирішив зайнятися підприємництвом. Конкретного напрямку чи ідей не було. У березні 2016 року зареєструвався підприємцем та відкрив невеличкий магазин на продуктовому ринку. Заключивши договір з одним із волинських заводів, Назар Фомін став продавати комбікорм у Стрию.
«Перший бізнес був не зовсім вдалий. Магазин довелося через 3 місяці закрити. Вкладені кошти так і не вдалося «відбити». Ще певний час розвозив корм по фермах, ринках. Згодом пробував сіяти пшеницю, жито, овес, садив картоплю і намагався їх продавати», – розповідає чоловік.
Перепелиним бізнесом, за його словами, став займатися досить несподівано. У товариша, який мав невеличку ферму, на певному етапі почалися фінансові розриви та борги. Ферма стала йому нерентабельною. Тож Назар, закривши всі борги товариша, викупив ферму і став на ній працювати.
Офіційно на фермі у Стрию почав господарювати й працювати з 1 вересня 2018 року, а згодом, у травні минулого року, відкрив ще одну ферму – поблизу Бродів. Основна продукція – це перепелині яйця та охолоджене м’ясо тушки.
За словами Назара Фоміна, спочатку було працювати непросто, адже, не було досвіду.
«Основна проблема була у тому, що став працювати сам. Через це втратив пів року розвитку. Згодом зрозумів, що так бути не може. Спочатку взяв на роботу одну людину, яка зранку і ввечері годувала птицю і складала яйця у лотки, тоді ще одну, яка прибирала і виносила зайве. Тепер на фермі у Стрию працює троє людей і їх «вистачає» на 7 тисяч поголів’я, а на фермі біля Бродів, де 35 тисяч птиці і забійний цех, працює 12 осіб. Цього цілком достатньо», – каже Назар Фомін.
За словами співрозмовника, у попереднього власника певні точки збуту продукції були. Проте від більшості довелося або відмовитися самому, або від продукції відмовилися самі фірми чи магазини.
«Прорахувавши усе, зрозумів, що не можливо нормально працювати і розвиватися, якщо не підняти ціну. Через це багато точок стали від нас відмовлятися, та я все одно наполягав на своєму і за копійки був не готовий працювати. Зараз з нами ті, які цінують роботу, знають вартість яйця чи перепілки, а «збити» ціну і закритися – немає сенсу», – додає власник.
Певні перебої з постачанням на фермах відбулися на початку карантину. Найважче, за словами Назара Фоміна, було працювати у травні. Зараз ситуація стабілізувалася.
Щодня на двох фермах в середньому збирають 10 тисяч яєць та «б’ють» 100-150 кілограмів м’яса. У Львівській області їхню продукцію беруть «Родинна ковбаска», «Галицька свіжина», «Крамар», оптовий ринок «Шувар».
Фото із сімейного архіву Назара Фоміна
Ольга Шведа
Джерело:
___________________________________________
Опубліковано в категоріях: НОВИНИ | Власна справа ветерана
Позначки: працевлаштування ветеранів | власна справа ветерана
На цю ж тему
20.10.2020 Ветеранкам з невеличких міст пропонують навчитися створювати власний бізнес
7.09.2020 Як ветеран відкрив ресторацію у Дніпрі. Історія Андрія Сарвіра
18.03.2020 Добровольці у Львові відкрили музей зброї «Штурм»
1.01.2020 Власна справа ветерана Олексія Ведмідського. Oyster Farm - перша устрична доставка
Пошук
Останні дописи
Додати інформацію
Якщо ви володієте інформацією, яка буде корисною для учасників АТО та їхніх сімей, ми можемо її розмістити на сайті.
Для цього заповніть, будь ласка, форму.