8.02.2021
7763

Безкоштовне медичне обстеження для дитини учасника бойових дій: покрокова інструкція


Де в Києві можна пройти комплексний медичний огляд у спеціалістів дитині учасника бойових дій в найкоротший термін або звернутися за консультацією до спеціаліста без попереднього запису, читайте в матеріалі кореспондентки АрміяInform.

Будьмо реалістами — усі батьки знають, що щороку потрібно проводити комплексний медичний огляд дитини у спеціалістів. Проте зайнятість часто відсуває цю необхідність у часі. Про медичну довідку для дитини батьки часто згадують напередодні  1 вересня.  Проте навряд чи довжелезні черги в поліклініках тоді сприяють якісному обстеженню дитини. Деякі педіатри радять не прив’язувати таку діагностику до літа, а проводити щороку її плюс-мінус два тижні  до дня народження.

Передусім надзвичайно важливим є не сам папірець, а якість та комплексність медичної послуги щодо виявлення в дітей захворювань, подальшого їх спостереження, планового лікування чи реабілітації, зокрема профілактики.

Незадовго до дня народження дочки шукаю можливість якісного медобстеження у столиці, звичайно, враховуючи логістику, ціновий та часовий чинники. За порадою знайомої звертаю увагу на Національний науковий центр радіаційної медицини НАМН України — виявляється, що діти учасників бойових дій можуть тут пройти комплексний огляд безкоштовно.

 Поліклініка радіаційного реєстру та консультативної допомоги дітям Національного наукового центру радіаційної медицини НАМН України розміщується за адресою: м. Київ, проспект  Перемоги, 119/121, поруч з метро Житомирська. Телефон реєстратури: 044-450-81-83.


Перший день

Заздалегідь записуватися на огляд не потрібно. Хоча для актуалізації інформації напередодні раджу зателефонувати до реєстратури.

Отже, з дочкою зранку прямуємо до поліклініки. В реєстратурі надаю оригінали й копії свідоцтва про народження дитини та посвідчення учасника бойових дій. Вже за кілька хвилин мені віддають оформлену картку з переліком лікарів для діагностики та здачі аналізів у дві колонки. Перша: загальний огляд, аналіз крові, ультразвукова діагностика щитоподібної й підшлункової залоз та органів черевної порожнини, кардіограма, психолог, офтальмолог, отоларинголог, гінеколог.

Оскільки черг майже немає, першого дня обстеження у спеціалістів зі списку зайняло трохи більше ніж дві години.

Примітка: Забір крові роблять з вени, тому дитина повинна бути натщесерце. Відразу ж раджу захопити шприц та контейнер для забору крові, контейнер з сечею, ЛОР-набір та рушник.  Варто взяти з собою медичну та імунологічну картки, іншу документацію, яка б свідчила про стан здоров’я дитини.


Другий день

Наступного дня забираю картку в реєстратурі вже із вклеєними результатами аналізів і прямуємо до спеціалістів з другої коронки списку, забравши дорогою роздруківку кардіограми. Другого дня діагностику проводять педіатр, пульмонолог, ендокринолог, кардіолог, гастроентеролог, психіатр, гомолог, невропатолог. Усі оглядають дитину, врахувавши результати аналізів та УЗД.

Знову ж мінімум черг — і вже за дві години отримую на руки підписаний висновок медичного обстеження з рекомендаціями щодо контролю стану здоров’я дитини.

Виконувачка обов’язків завідувача відділення консультативної допомоги дітям Валентина Срібна наголошує, що в сучасних умовах контроль стану здоров’я дітей має неабияке значення, оскільки саме від нового покоління залежить розвиток суспільства в майбутньому. Результати різноманітних досліджень свідчать про тенденцію до погіршення показників здоров’я дітей та підлітків в Україні. Тому в клініці пріоритетною є якісна діагностика і профілактика захворювань.

— Крім осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, ми беремо на облік дітей учасників бойових дій та внутрішньо переміщених осіб від 3 до 18 років. Вони можуть проходити тут не лише щорічну диспансеризацію, а й консультуватися у вузьких спеціалістів впродовж року без попереднього запису. Винятком є лише окуліст. Лікарі приймають з 9:00 до 15:00, крім вихідних і святкових днів. За скеруванням в установі можна стаціонарно дообстежитися та пролікуватися у відділеннях радіаційної гематології, ендокринології, педіатрії, вродженої і спадкової патології, — розповідає Валентина Срібна.

Необхідність щорічного комплексного медичного обстеження дитини є бездискусійною. Як і в нагальних випадках — консультації у вузьких спеціалістів. Звісно, такі послуги можна отримати і в дитячій поліклініці за місцем проживання за направленням сімейного лікаря. Утім, часто такі огляди відбирають у батьків багато часу. Нерідко доводиться записуватися до спеціалістів навіть за кілька тижнів до візитів, консультації розділяти в часі, їздити в кілька локацій по місту, витрачати кошти тощо. Тому в часи пандемії та тотальної зайнятості запропонований варіант медичної послуги варто взяти до уваги.


Олена Дудко,

Кореспондент АрміяInform

Джерело: АrmyІnform

___________________________________________

Читайте щоденні новини на сайті "Життя після АТО":

Знайдіть нас у Facebook:
https://www.facebook.com/groups/life.after.ato/

Дякуємо Воїнам за захист!
Хай ваше життя після АТО буде успішним!

******

Опубліковано в категоріях: Інші юридичні питання | НОВИНИ | Війна і діти | Медичне обстеження

Позначки: юридична допомога | медична допомога | відпочинок

На цю ж тему

6.10.2021 УВАГА! Акція КОД ЗДОРОВ’Я «4.5.0» до Дня Захисника та Захисниць України

26.07.2021 Військовослужбовці не можуть відмовитись від вакцинації, бо цього вимагає Статут

18.08.2020 Пільги учасників бойових дій. Чи дотримується держава обіцянок?

21.07.2020 Болі у спині військового. Консультує лікар-невролог

16.07.2020 Як працює безкоштовна дельфінотерапія для українських військових (м. Одеса)

Ми в мережі Facebook

Пошук

Додати інформацію

Якщо ви володієте інформацією, яка буде корисною для учасників АТО та їхніх сімей, ми можемо її розмістити на сайті.
Для цього заповніть, будь ласка, форму.