Страхування автомобілів для УБД
Коротко і ясно про те, чому учаснику бойових дій можна не купувати "автоцивілку" для пересування в Україні.
Розберемо це питання, яке всі часто задають і не знають точної відповіді, на прикладі звернення від пані Світлани, яке надійшло до ГО "Юридична сотня".
"Доброго дня! За документами я, дружина учасника бойових дій, є власником легкового автомобіля, але фактично ним користується і керує мій чоловік. Питання: яким чином оформити автомобіль на чоловіка, щоб він міг користуватися пільгою і не купувати обов'язкову страховку на транспортний засіб для пересування по Україні?".
Відповідаю мовою офіційних юридичних документів.
1) В даній ситуації Ваш чоловік, який є учасником бойових дій, звільняється від обов'язкового страхування, коли він керує транспортним засобом.
Підстава: стаття 13-1 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів ": Учасники бойових дій та інваліди війни, що визначені законом, інваліди I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами, а також особи, що керують транспортним засобом, належним інваліду I групи, у його присутності, звільняються від обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності на території України.
Відшкодування збитків від дорожньо-транспортної пригоди, винуватцями якої є зазначені особи, проводить МТСБУ"
2) Як розуміти формулювання "НАЛЕЖНИМИ ЇМ ТРАНСПОРТНИМИ ЗАСОБАМИ"?
На це питання є офіційне роз'яснення Коснтитуційного Суду України, яке обов'язковим. Рішення КСУ від 24 грудня 2015 року № 7-рп/2014 : "В аспекті конституційного звернення положення пункту 13.1 статті 13 Закону України „Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів“ від 1 липня 2004 року № 1961-IV зі змінами необхідно розуміти так, що транспортними засобами, які належать учасникам бойових дій, інвалідам війни та інвалідам I групи, є такі наземні транспортні засоби, якими зазначені особи володіють як на праві власності, так І НА БУДЬ-ЯКІЙ ІНШІЙ ПРАВОВІЙ ПІДСТАВІ".
3) ЯКІ ЦЕ ПІДСТАВИ?
Однією з таких правових підстав є передача власником автомобіля Вами (дружиною) у користування своєму чоловікові-УБД шляхом передачі йому реєстраційного документа на цей транспортний засіб.
Підстава: абз. 2.2 Правил дорожнього руху, які затверджені постановою КМУ від 10 жовтня 2001 р. № 1306 : "Власник транспортного засобу може передавати такий засіб у користування іншій особі, що має посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, передавши їй реєстраційний документ на цей транспортний засіб."
ВИСНОВОК.
Як бачимо, якщо чоловік, який є учасником бойових дій, буде за кермом автомобіля, який належить його дружині, він не підлягає обов'язковому страхуванню. Для законного користування автомобільним транспортом він повинен мати при собі права, техпаспорт, посвдічення УБД.
У разі якщо чоловік - УБД є власником автомобіля, і передає його у користування (керування) своїй дружині або іншій особі, в такому разі ця особа підлягає обов'язковому страхуванню цивільно-правової відповідальності.
Anton Krasov, юрист "Юридичної сотні"
Джерело: facebook
___________________________________________
Опубліковано в категоріях: Пільги, виплати | Інші юридичні питання | НОВИНИ
Позначки: юридична допомога
На цю ж тему
26.09.2021 Які податки і збори не треба сплачувати ветеранам війни
27.08.2021 УВАГА! Поранені військовослужбовці отримають грошові премії
26.07.2021 Повний текст урядової постанови про виплату з 1 липня надбавки до пенсії військовим пенсіонерам
13.07.2021 Де взяти оновлену інформацію про пільги та виплати учасникам АТО
11.06.2021 Кому виплачується грошова компенсація за піднайом житлового приміщення у 2021
Пошук
Останні дописи
Додати інформацію
Якщо ви володієте інформацією, яка буде корисною для учасників АТО та їхніх сімей, ми можемо її розмістити на сайті.
Для цього заповніть, будь ласка, форму.