19.05.2018
9858

Кого називати «ветераном» в Україні? Як не допустити, щоб УБД отримували не по заслузі


Як виявилося з аналізу законодавства в Україні статус учасника бойових дій мають учасники каральних загонів НКВС, тоді як питання про надання статусів добровольцям досі є невирішеним...

Статус ветерана мають 21 категорія осіб (серед них досить багато цивільних осіб). 


Юридична Сотня вважає, що визначення "ветеран" потребує уніфікації. Також зараз постає питання якими саме категоріями ветеранів має займатися майбутнє міністерство у справах ветеранів.  Учасники круглого столу вирішили утворити робочу групу для розробки нового закону про статус ветерана, з якого мають вилучені категорії осіб ,які протидіяли українській державності, суверенітету і незалежності.

За словами заступника голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО В’ячеслава Марченка у Єдиному державному реєстрі осіб, які мають право на пільги, станом на 01.01.2018 року, є 1 005 832 осіб, які є інвалідами війни, учасниками війни та учасниками бойових дій. Про це він заявив під час круглого столу в «Укрінформ», організаторами якого стали Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО та ГО «Юридична Сотня».

Як зазначила голова ГО “Юридична Сотня” Леся Василенко в Україні існує невизначеність щодо категорій осіб, які мають відноситися до ветеранів. Крім того, є проблема з визначенням якими категоріями осіб має опікуватися майбутнє Міністерство у справах ветеранів України.

За словами голови ГО «Юридична Сотня» Лесі Василенко “Законодавство містить 21 категорію осіб, які є учасниками бойових дій. Окрім учасників АТО, до них належать учасники Другої світової війни, жертви політичних репресій, колишні бійці винищувальних батальйонів НКВС. Також існує низка категорій осіб, які мають право на статус особи з інвалідністю внаслідок війни, наприклад, серед них є учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, учасники Революції Гідності, які отримали ушкодження здоров’я. Закон передбачає надання ветеранського статусу для ветеранів праці, ветеранів служби цивільного захисту, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції  тощо», - зазначила Леся Василенко.

«Хто є ветеран? Добровольці нині не мають жодного статусу, хоча є факт захисту ними незалежності нашої держави у 2014 році. З іншого боку, згідно Закону статус ветерана мають учасники загонів НКВС, що є абсолютно неприпустимим: законодавство України не може захищати осіб, які прямо діяли проти незалежності України», - зазначила голова ГО «Доброволець” Анна Демиденко.

Учасники круглого столу вирішили утворити робочу групу для розробки нового закону про статус ветерана, з якого мають вилучені категорії осіб ,які протидіяли українській державності, суверенітету і незалежності.

“Новий Закон про статус ветерана має чітко визначати, хто є ветераном. Ветеран – це у першу чергу військовий. Людина, яка протягом певного часу прослужила у Збройних силах України і була звільнена. Або людина, яка хоча би один день брала участь у бойових діях”, - зазначив заступник голови “Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)” Аблазов Валерій.

Українські ветерани різних воєн, які були присутні під час круглого столу, заявили, що готові взаємодіяти і працювати над тим, щоб створити в Україні систему ефективного захисту з чіткими критеріями, щодо визначення ветеранів.

Ветеран АТО та  член проектного офісу зі створення міністерства у справах ветеранів Віталій Кузьменко зазначив, що “Потрібно перестати використовувати поняття “ветеран” до цивільних людей.” Також він зазначив “Зараз у Законі немає згадок про війська УНР, проте є згадка про війська більшовиків. Це потрібно прибрати з Закону, разом з каральними батальйонами НКВС.

Представники Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО погодилися з думками учасників круглого столу стосовно необхідності впорядкування статистики та вирішення питання щодо добровольців.


Інформація за результатами круглого столу на тему "Визначення ветеранських статусів. Доцільність перегляду наданих статусів", який організувала ГО "Юридична Сотня" спільно з Держ.службою у справах ветеранів війни і учасників АТО.

Відео можна подивитися тут -


Джерело: Юридична сотня

___________________________________________

Читайте щоденні новини на сайті "Життя після АТО":

Знайдіть нас у Facebook:
https://www.facebook.com/groups/life.after.ato/

Дякуємо Воїнам за захист!
Хай ваше життя після АТО буде успішним!

******

Опубліковано в категоріях: Адаптація учасників АТО та їхніх сімей | Статус УБД, інваліда війни | Інші юридичні питання | НОВИНИ

Позначки: статус УБД | юридична допомога

На цю ж тему

26.09.2021 Які податки і збори не треба сплачувати ветеранам війни

27.08.2021 УВАГА! Поранені військовослужбовці отримають грошові премії

26.07.2021 Повний текст урядової постанови про виплату з 1 липня надбавки до пенсії військовим пенсіонерам

13.07.2021 Де взяти оновлену інформацію про пільги та виплати учасникам АТО

11.06.2021 Кому виплачується грошова компенсація за піднайом житлового приміщення у 2021

Ми в мережі Facebook

Пошук

Додати інформацію

Якщо ви володієте інформацією, яка буде корисною для учасників АТО та їхніх сімей, ми можемо її розмістити на сайті.
Для цього заповніть, будь ласка, форму.