29.08.2020
2934

Як військовослужбовцю використати відпустку, якщо за ним зберігалося місце роботи?

Фото: Інтернет. Автор невідомий

Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України під час дії особливого періоду за військовослужбовцями (як мобілізованими, так і контрактниками) зберігається місце роботи та середня заробітна плата. А відповідно до ст. 9 ЗУ «Про відпустки» час, коли працівник фактично не працював, але за ним згідно з законодавством зберігалися місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку.

Тому після звільнення з військової служби особа, яка повертається на роботу, має право на відпустку, яка не була використана на «цивільній» роботі за весь період військової служби.

Проте, ЗУ «Про відпустки» встановлює обмеження загальної тривалості щорічної та додаткових відпусток, а саме: 59 календарних днів, а для працівників, зайнятих на підземних гірничих роботах, ─ 69 календарних днів. Це стосується одного року роботи.

Як пояснює Мінсоціальної політики України, таке обмеження не стосується випадку, коли працівник використовує відпустки, накопичені за попередні роки (посилання №3). Тому варто писати заяву роботодавцеві про використання відпусток, які накопичилися за час перебування працівника на військовій службі (бажано в 2 примірниках із реєстрацією на підприємстві (в установі чи організації).

ЧИТАЙТЕ також: Пільги учасників бойових дій. Чи дотримується держава обіцянок?

 Водночас законодавство не передбачає будь-яких обмежень щодо строку використання щорічної відпустки (на відміну від додаткової соціальної відпустки для УБД, яка може бути використана лише впродовж року). У випадку звільнення працівника роботодавець зобов’язаний виплатити компенсацію за усі невикористані дні щорічної відпустки (незалежно від підстав звільнення працівника).

? Джерела:

Кодекс законів про працю України: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#Text

Закон України «Про відпустки»: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/504/96-%D0%B2%D1%80#Text

Лист Міністерства соціальної політики України від 08.07.2019 р. N 793/0/204-19:

http://www.visnuk.com.ua/uk/document/100013769-schodo-nadannya-vidpustki-ne-bilshe-59-kalendarnikh-dniv-list-minsotspolitiki-ukrayini-vid-08-07-2019-no-793-0-204-19?fbclid=IwAR2ugnKRiA6NGcsWXSCg4c7XFJmtORkHNLz9HswqRnqUoFqOR6SOVgKmXvg

ЧИТАЙТЕ також: Інформація про індексацію грошового забезпечення військового

Джерело: Юридична сотня

___________________________________________

Читайте щоденні новини на сайті "Життя після АТО":

Знайдіть нас у Facebook:
https://www.facebook.com/groups/life.after.ato/

Дякуємо Воїнам за захист!
Хай ваше життя після АТО буде успішним!

******

Опубліковано в категоріях: НОВИНИ | Звільнення, відпустка | Діючим військовим

Позначки: юридична допомога | про нашу армію | відпустка

На цю ж тему

26.07.2021 Військовослужбовці не можуть відмовитись від вакцинації, бо цього вимагає Статут

9.05.2021 Ви знали? Контрактники ЗСУ мають право на дві зарплати

9.05.2021 Грошей нема і не буде. Куди поділися гроші на армію?

25.03.2021 Рада може дозволити президенту терміново призивати ветеранів на службу без мобілізації

5.03.2021 У 2021 році за перший контракт платитимуть до 22,7 тис. грн

Ми в мережі Facebook

Пошук

Додати інформацію

Якщо ви володієте інформацією, яка буде корисною для учасників АТО та їхніх сімей, ми можемо її розмістити на сайті.
Для цього заповніть, будь ласка, форму.