П’ять етапів адаптації до будь-якої ситуації

Світлина від Світлани Доманчук.

Існує п’ять етапів адаптації до будь-якої ситуації – шок, гнів, депресія торгівля, прийняття. Вцілому цей процес займає близько двох років.

Ми не можемо це прискорювати. Тільки після того, як усі ці речі пройшли, повертається якась соціальна активність. Людина або йде працювати, де працювала раніше або, як зараз ми часто бачимо, хлопці починають займатися різними соціальними проектами.

Існує п’ять основних стадій депресії (горя), поштовхом до появи якої стало якась сумна, трагічна подія або обставина:

1.Заперечення, шок.
Людина заперечує те, що трапилося, не може прийняти втрату, часто знаходиться в заціпенінні від того, що сталося. Це захисна реакція. Таким чином нервова система оберігає людину від руйнівної дії негативних емоцій. Дуже часто ця стадія депресії (горя) допомагає людині подолати першу хвилю горя. Як правило, поступово заперечення і шок зменшуються.
Continue reading

Головними проблемами всіх груп волонтерів наразі є емоційне вигорання та травматизація

Світлина від Світлани Доманчук.

Особа, яка прагне допомагати іншим, повинна мати навички допомагати собі.

Головними проблемами всіх груп волонтерів наразі є емоційне вигорання та травматизація. Психологічна підтримка волонтерів, що працюють з постраждалими.

Психологи/психотерапевти відзначають у себе такі емоційні стани: страх зустрічі із важко постраждалими, “емоційне оніміння”, депресивні епізоди, відразу, спроби звинувачення клієнта або намагання зайняти щодо нього позицію “спасителя”, знецінення себе, своєї роботи, змішування психологічної підтримки з соціальною роботою тощо.
Continue reading

ПАМЯТКА. ПРАВИЛА ПОВЕДЕНИЯ ВО ВРЕМЯ БОЕВЫХ ДЕЙСТВИЙ

10329138_911481478914358_3197029774560405728_n

Просим Вас распространять Памятку среди всех тех, кто находится в зоне АТО.
Вы можете печатать на принтере и распространять через почтовые ящики соседей, оставлять в местах скопления людей (вокзалы, банки, магазины, рынки, прочее).

Continue reading

Ночлег в лесу без палатки

15055656_1822500354629879_1917471308506310734_n

Ночь, как и зима, всегда наступает неожиданно. Отправляясь в незнакомый лес, можно, несмотря на все меры предосторожности, заблудится. Такое бывает и в знакомом лесу, так как под другими углами зрения, при различной освещенности, одни и те же места выглядят по-разному.

Вы увлеклись сбором грибов или ягод, просто залюбовались окружающей Вас природой и совсем не заметили, что уже темнеет. Ко всему прочему, Вы начинаете понимать, что не знаете, куда идти, в какую сторону возвращаться. Ситуация незаметно становится критической. Самое глупое, что можно сделать, это начать метаться, в надежде неожиданно выйти на знакомую дорогу. В подавляющем большинстве случаев это приведет только к тому, что ночь застигнет Вас в самом неподходящем месте – Вы забредёте в какое-нибудь болото, или густые заросли кустарника.

Правильными будут следующие действия
Continue reading

Надання екстреної психологічної допомоги постраждалому населенню внаслідок надзвичайної ситуації

gyhciuos3w4

Зростання числа екстремальних ситуацій (техногенних і природних катастроф, міжнаціональних конфліктів, терористичних актів) у нашій країні за останні роки диктує необхідність підготовки фахівців, здатних надавати екстрену психологічну допомогу жертвам подібних ситуацій.

Так, лише протягом кількох останніх років на території нашої держави стались такі резонансні надзвичайні ситуації, які залишились назавжди в пам’яті  кожного із нас – серед них вибух боєприпасів в Новобогданівці Запорізької області, катастрофа російського літака ТУ-154 в Донецькій області,  вибух побутового газу у житловому будинку в м. Дніпропетровську, аварія на шахті  ім. Засядька в м. Донецьку, повінь на Прикарпатті…
Continue reading

Есть информация о подготовке к очередным массовым протестам… Не поддавайтесь!!!

15056233_1277415038996172_5253094776550374856_n

Александр Погребиский

Хотел бы обратиться к ВАМ!!!

Есть информация о подготовке к очередным массовым протестам!!!
Заметьте “о подготовке”, то есть: не люди собираются открыто, а людей будут собирать, собирать под конкретные лозунги и требования, прикрываясь, как обычно, благими целями!
Я вас очень прошу, не поддавайтесь эмоциям!!!!

Война ещё не закончилась!!! Оккупанты никуда не ушли, и они только ждут и “подогревают” момент ослабления нашего тыла, чтоб ударить с новой силой!
То что готовится, то погубит нас как Армию, армию которая на фронте сейчас, армия, которая сдерживает ОРДЛО тут, на передовой, и погубит нас как СТРАНУ!!!

Continue reading

ТАКТИЧНА МЕДИЦИНА АБО СМЕРТЬ: СТАН ВІЙСЬКОВОЇ МЕДИЦИНИ В УКРАЇНІ

med1111

Згідно з офіційною статистикою Міністерства оборони України бойові втрати Збройних Сил у 2015 році склали 2132 бійця. У 2016 році загинуло 173 українських військовослужбовця. 15% з них ймовірно залишилися б живими, якби отримали належне навчання та індивідуальну аптечку західного зразка.

“Тут важливим є навчання кожного бійця, сучасна аптечка (без компромісів), підготовка бойових медиків та евакуаційний транспорт”, – підкреслює у своїх промовах в.о. міністра охорони здоров’я Супрун.
Continue reading

Мобильные телефоны в зоне АТО. Как поддерживать связь с семьей и не дать шанса российской разведке

14590471_354370941567857_8829303638096297416_n

Уже не для кого не секрет, что чуть ли не половина артиллерийских обстрелов наших войск совершалась по наведению на мобильные телефоны украинских солдат. Как обойти средства технической разведки, где и как можно пользоваться мобильным телефоном в зоне АТО, как выбрать оператора и пополнять счет.
Предлагаем вам инструкцию для отдельных солдат и для подразделений, после нее идет объяснение.
Солдат, если хочешь выжить, то:
Continue reading

ЖИТТЯ ПІСЛЯ АТО: ВІННИЦЬКІ ВІЙСЬКОВІ ТРЕНУЮТЬ ЗАГОНИ ТЕРОБОРОНИ

instruktory-atovtsi-4

Поки що чотири вінницьких АТОвці стали інструкторами та навчають загони територіальної оборони області. Волонтери у розмові із Vlasno.info кажуть, що людського ресурсу вистачає — є ще кілька десятка військових, які охоче взялися би навчати новобранців.

Однак все впирається у відсутність фінансів.

– Для хлопців, які повертаються зі сходу — це і робота, і реабілітація після пережитого на війні, – каже координаторка проекту “Школа ветерана” Лариса Полулях.

– Наші інструктори — їх поки що тільки чотири — пройшли гарячі точки під час бойових дій на Сході. Женя був під Зеленопіллям, Андрій – злощасний 32 блокпост, Роман — військовий медик, а Валерій — досвідчений спецназівець, хоч і не брав участь у цій війні.  Continue reading