Освіта учасників АТО та порядок, якого так довго чекали

Одним з найпопулярніших питань від учасників АТО є уточнення можливості отримання підтримки на здобуття вищої освіти для себе та для своїх дітей.

Тривалий час Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії соціального” захисту передбачав лише можливість позаконкурсного або позачергового вступу тільки для учасників бойових дій на території інших держав.

Несправедливість по відношенню до воїнів, які захищають власну країну була виправлена 14 травня 2015 року шляхом доповнення статті 12 того ж Закону “Про статус ветеранів війни” частинами 7-9.

Вони передбачили право військовослужбовців та інших учасників антитерористичної операції отримувати державну цільову підтримку для здобуття освіти у державних та комунальних навчальних закладах.
Continue reading

Порядок надання державної цільової підтримки для здобуття освіти учасниками АТО та їхніми дітьми

12745450_518554918317801_6354905857539719329_n

Уряд затвердив Порядок та умови надання державної цільової підтримки для 5 категорій громадян для здобуття професійно-технічної та вищої освіти, що надаватиметься їм протягом навчання. Відповідну постанову було затверджено сьогодні, 23 листопада, на засіданні Кабінету Міністрів України.

Підтримка надаватиметься:

Continue reading

5 категорій громадян, серед яких учасники бойових дій та діти загиблих в АТО, отримають державно-цільову підтримку для здобуття професійної та вищої освіти

5408_p_01_img_0003

Важлива інформація!
Уряд затвердив Порядок та умови надання державної підтримки середньої спеціальної та вищої освіти для 5 категорій громадян. Зокрема :
– учасникам бойових дій;
– дітям учасників бойових дій;
– дітям, які віднесені до осіб, зазначених в абзацах четвертому-восьмому та чотирнадцятому пункту 1 частини першої статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
– дітям загиблих, зниклих безвісті або померлих в наслідок захворювання, набутого в АТО;
– дітям внутрішньо переміщених осіб.

Continue reading

Діти загиблих учасників АТО навчатимуться у вишах безкоштовно, – Віталій Ковальчук

6eTiRqAlJ04

Кабмін виконав одну із вимог Указу Президента щодо зарахування дітей загиблих учасників антитерористичної операції на сході України на навчання до вищих навчальних закладів за кошти державного бюджету. Про це заявив Представник Президента в Уряді,  Перший заступник Глави Адміністрації Президента Віталій Ковальчук, коментуючи ухвалення Кабміном постанови про «Деякі питання вступу  до ВНЗ окремих категорій громадян».

Continue reading

СПІВБЕСІДА ЗАМІСТЬ ЗНО – ПІЛЬГИ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО ПРИ ВСТУПІ ДО ВИШІВ

1461853910__2016_shkilne_zhittya_620x330_500x317

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ ОГОЛОСИЛО ПІЛЬГИ для учасників АТО і інвалідів війни під час найближчої вступної кампанії. ЗНО проходити його потрібно не всім.
Continue reading

СПІВБЕСІДА ЗАМІСТЬ ЗНО – ПІЛЬГИ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО ПРИ ВСТУПІ ДО ВИШІВ

1461853910__2016_shkilne_zhittya_620x330_500x317

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ ОГОЛОСИЛО ПІЛЬГИ для учасників АТО і інвалідів війни під час найближчої вступної кампанії. Вона не за горами – зовнішнє незалежне оцінювання стартує наступного тижня – 5 травня. Але проходити його потрібно не всім.
Continue reading

Учасники АТО вступатимуть до ВУЗів за особливими умовами

i063369

Учасники АТО зможуть здавати вступні іспити замість ЗНО, а ті, хто став інвалідом під час служби АТО або під час Революції Гідності, вступатимуть за співбесідою. Детальніше – в умовах прийому до вузів, опублікованих* на сайті Міністерства освіти і науки України.
Continue reading

БЕЗКОШТОВНА ОСВІТА ДЛЯ ВОЇНІВ АТО

384839276_1_650x410

З січня 2016 року державою розпочато фінансування послуг з соціальної та професійної адаптації для учасників АТО.

Професійне навчання здійснюється за денною, вечірньою, очно-заочною, дистанційною, екстернатною формами навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами.

Пільги зі вступу у вищі навчальні заклади для учасників АТО

1281686375

Учасники АТО зможуть здавати вступні іспити замість ЗНО, а ті, хто став інвалідом війни під час  служби АТО або під час Революції Гідності, вступатимуть за співбесідою. Детальніше – в умовах прийому до вузів, опублікованих* на сайті  Міністерства освіти України Міністерства освіти і науки України.
Continue reading

Особливості Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2016 році для учасників АТО

1329986852

Особи, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані), після 30 листопада 2015 року та особи, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби), в порядку, визначеному відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України мають право брати участь у конкурсі за результатами зовнішнього незалежного оцінювання або вступних іспитів з конкурсних предметів у вищому навчальному закладі (за їх вибором).
Continue reading