26.05.2018
1242

«Коли метал війни розцвітає…» Волонтерська ініціатива БФ «Зорі надії»

Фото: БФ "Зорі надії"

Що несе з собою війна? Розруху, втрати, напругу й страх. Те, що доводиться зараз переживати нашому народу, ще 5 років тому не снилося навіть у найстрашніших снах.

Але там, де серце вірне, воля міцна і дух козацький, все міняється… Там, де наші захисники, волонтери і небайдужі люди.

Всі ми звикли за ці роки до волонтерських зборів, до закликів допомогти. І, коли матеріальні ресурси вичерпані, включається творчість. Найбільш зворушливими є випадки, коли волонтери роблять вироби ручної роботи, сувеніри, щоб виручити кошти на потреби фронту. Їм навіть вдається поєднати образотворче мистецтво з військовою тематикою.

Фото: БФ "Зорі надії"

Коли пензлик волонтера торкається металу, привезеного з фронту, стається дивна річ – метал набуває нового життя, нового значення і цінності. Так схоже з нами, людьми, котрі, пропустивши через себе війну, стали іншими, з новими пріоритетами й цілями в житті.

Фото: БФ "Зорі надії"

Волонтери Благодійного фонду «Зорі надії» розмальовують гільзи, - і вони розцвітають. У команді - 5 волонтерів і ще кілька, котрі долучаються час від часу.

Слоган звучить так: «Волонтери прифронтової Авдіївки піклуються про українську армію». Гривні, виручені з продажу сувенірів направляють на допомогу добровольчим батальйонам.

Директор фонду, Косовська Аліна, розповідає: «Ми співпрацюємо з іншими благодійними та громадськими організаціями, а також підприємствами, що надають нам послуги та товари на особливих умовах (по собівартості, безкоштовно, зі знижкою, тощо) в обмін на публічні та письмові подяки, а також проведення спільних заходів. 

Прошу поширювати інформацію про нашу діяльність, допомогти залучити партнерів та волонтерів, створити осередки в інших містах. Наразі наші представники є у Сумській, Київській, Кіровоградській та Донецькій областях». 

Аліна – дуже молода і енергійна дівчина, авторка кількох книг про війну. В години, коли було особливо важко, їй допомагало те, що вона вела щоденник. Ось кілька рядків:

«Канонади вибухів тимчасово змінюються на гуркіт грому. Неочікувана літня гроза додає сірим одноманітним військовим пейзажам трохи свіжості. Сидиш в окопі під маленьким брезентовим навісом, поруч, мов з відра, ллється дощ. З сумом дивишся, як твоє спальне місце в безпечному заглибленні грозиться перетворитись на басейн. «Бух-бах-бабах!». 

Зараз важко розпізнати, гуркотить грім, чи знов стріляє ненависний сєпарський міномет. Величезна блискавиця розрізає навпіл небокрай. Сідаєш під навіс, мрійливо притуляєшся до мішків з піском і милуєшся природою. Прохолодні краплі дощу граються з зеленим листям, змиваючи з них пил і червневу спеку. 

Ніби й нема війни. А ні, є. Тільки-но стихає грім, як починає стрекотіти кулемет в дальній посадці. Хтось огризається і з нашого боку. Починається зовсім інша мелодія. Музика сучасного Донбасу…»

Війна триває… А це значить, що треба діяти, потрібно об’єднуватися заради спільної цілі. 

Волонтери фонду розширяють асортимент сувенірів, готові приїхати на ярмарки, масові заходи, які проводяться у Вашому місті. Цікавою є пропозиція зробити інтер’єр в стилі military. За своєю благодійною програмою фонд співпрацює з музеями, дарує експонати і приймає участь у виставках.

Фото: Косовська Аліна

Яке побажання волонтерів суспільству? 

«Хочеться, щоб люди стали трішки добрішими, виділяли пару годин в тиждень для добрих справ, долучалися до діяльності благодійних організацій», - говорить Аліна.

Тому будемо спішити творити добро! І нехай все навколо розцвітає, квітне наша ненька Україна!

КОНТАКТИ:

Косовська Аліна, https://m.facebook.com/alinafortunaATO

www.zorinadii.org.ua (є Інтернет-магазин)

Група в мережі facebook - "Благодійна крамничка «Сувеніри з війни»

https://www.facebook.com/groups/205863913483300/

starsofhope@ukr.net

тел. 095 846 21 70 

Автор: Світлана Доманчук,

засновник Інтернет-ресурсу "Життя після АТО", блогер, копірайтер

Джерело: Блог Світлани Доманчук

___________________________________________

Більше інформації - в групі "Життя після АТО (все для наших захисників)"

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції адміністратора сайту.

Дякуємо нашим Воїнам за захист!
Бажаємо успіхів і всіляких гараздів!
_____________________________

Опубліковано в категоріях: НОВИНИ | Власна справа ветерана АТО | Блог Світлани Доманчук

Позначки: натхнення

На цю ж тему

8.11.2019 "Є поняття адаптації до менталітету, надання якогось українського позначення", - Марта Пивоваренко про підготовку психологів до роботи над подоланням травм війни

26.08.2019 Тренажерні зали для учасників АТО безкоштовно (м. Київ)

21.08.2019 Не всі рани можна побачити... Що треба знати про посттравматичний стресовий розлад (ПТСР)

21.08.2019 "Живиця" працює на передовій і в тилу. Про властивості мазі від Ігора Логвіненка

20.08.2019 Виплата премії військово-службовцям ЗСУ з нагоди річниці Незалежності України

Ми в мережі Facebook

Пошук

Додати інформацію

Якщо ви володієте інформацією, яка буде корисною для учасників АТО та їхніх сімей, ми можемо її розмістити на сайті.
Для цього заповніть, будь ласка, форму.