8.07.2018
1204

«Масаж зі мною все життя». Санінструктор з Чернігова, Короваєва Богдана, пов’язує своє майбутнє з масажною практикою

Фото: Богдана Короваєва

Жінки-медики на війні… Кожна з них залишила сім’ю і звичну рутину заради благородної мети – допомогти, підтримати, зберегти життя воїнів. Для них було легше бути в епіцентрі подій, аніж переживати вдома…

Коли Богдана прийняла рішення йти на фронт санінструктором, її родина сприйняла цю звістку дуже мужньо. Добровольцем її не взяли, бо наймолодша донька була малолітньою, а під час 5-тої хвилі мобілізації у травні 2015 року долучилася до навчання і перерозподілу по бойовим бригадам. Доньки і чоловік все розуміють і пишаються своєю Героїнею.

Фото: Богдана Короваєва

Богдана Короваєва – молода, гарна жінка, розповідає про війну спокійно і схвильовано одночасно. Що ж змотивувало її стати медиком, а згодом – застосувати свої знання на війні?

«З дитинства мені подобалась медицина, і вже в п'ятому класі я визначилася, що буду вступати до Чернігівського медичного училища. Цьому рішенню сприяв ще той факт, що в 11 років я втратила рідного батька… В 1985 році він помер від раку шлунку, - розповідає Богдана. – Під час навчання в медучилищі нам проводили лекції бойові медсестри, котрі розказували, як вони служать в Афганістані. Їхні розповіді мені дуже запам’яталися…»

Як живеться жінці на фронті? 

Богдана потрапила в 30-ту Новоград-Волинську бригаду. В 2016 році жінок було не так багато в армії. І хлопці її оберігали. Про своє оточення на фронті відгукується з теплотою в голосі:

«У нас був молодий ротний. 24 роки. Побратими дивилися за мною: «А куди Ви ввечері ходили? Де були?». Відповідаю: «Ходила з чоловіком по телефону говорити». Кажуть: «Добре». 

Коли служила по контракту в 54-й, у нас була дуже гарна команда, як сім’я. До цих пір ми всі дружимо, спілкуємося. Я підписала контракт на оперативний резерв першої черги на три роки. Протягом трьох років по місяцю у мене будуть навчання, і, в разі мобілізації, я піду в перших рядах».

Чому саме масаж?

З дитинства Богдана часто хворіла на пневмонію та бронхіти, і їй часто робили масажні процедури. Ці відчуття їй дуже подобалися. За плечима жінки – курси масажистів, величезна кількість перечитаної літератури про масаж, вдячні пацієнти (друзі, знайомі, родичі) з 1990  року.

«Масажна практика для мене не переривалась ніколи, - розповідає Богдана. – Масаж як бізнес, за гроші, почала робити з 1997 року, коли закінчила навчання в Чернігівському державному педагогічному інституті.

Наразі я працюю вчителем, керівником гуртків центру туристично-краєзнавчої творчості. Графік роботи дозволяє мені надавати масажні послуги людям, котрі цього потребують. Мені подобається бачити, як після моїх масажних процедур здоров'я людей відновлюється. 

Я роблю те, що вмію/можу/знаю/люблю. Надаю масажні послуги та консультації по збереженню й відновленню здоров'я при різних захворюваннях. Викладаю курси по масажу з 2003 року по теперешній час.

Моя нинішня пропозиція: курси по масажу (базовий курс, програма навчання розрахована на 3 місяці), майстер-клас з медового масажу, майстер-клас з індійського масажу стоп, майстер-клас з баночного масажу, майстер-клас з шелс-масажу, майстер-клас з дитячого масажу, майстер-клас з нейроседативного масажу і т. ін». 

Отож, у жителів Чернігова є нагода особисто познайомитися з чудовою жінкою, фронтовою медсестрою, першокласним масажистом. Долучайте Богдану як викладача/експерта/фахівця до різних проектів по реабілітації учасників АТО.

Бажаємо усім міцного здоровя!

Богдані – сили і ентузіазму, вдячних посмішок клієнтів!

КОНТАКТИ:

Bogdana Korovaeva (Чернігів)

https://www.facebook.com/bogdana.korovaeva

b.korovaeva@gmail.com

тел. 066 199 40 88, 073 037 47 73

***

Стаття написана в рамках міні проекту "Власна справа ветерана"

Подробиці за посиланням: http://life-after-ato.com.ua/post/694

Автор статті: Світлана Доманчук,

засновник Інтернет-ресурсу "Життя після АТО", копірайтер

Джерело: Блог Світлани Доманчук

___________________________________________

Якщо у Вас є цікава тема для статті, напишіть, будь ласка, про це листа на електронну адресу: 
life.after.ato@ukr.net

З повагою, Світлана Доманчук
автор блогу, копірайтер
__________________________

Опубліковано в категоріях: Адаптація учасників АТО та їхніх сімей | НОВИНИ | Власна справа ветерана АТО | Блог Світлани Доманчук

Позначки: адаптація після війни | робота | медична допомога | натхнення

На цю ж тему

8.11.2019 "Є поняття адаптації до менталітету, надання якогось українського позначення", - Марта Пивоваренко про підготовку психологів до роботи над подоланням травм війни

26.08.2019 Тренажерні зали для учасників АТО безкоштовно (м. Київ)

21.08.2019 Не всі рани можна побачити... Що треба знати про посттравматичний стресовий розлад (ПТСР)

10.08.2019 ДОРОЖНЯ КАРТА щодо забезпечення учасників АТО соціальною та професійною адаптацією

25.07.2019 «Воїн гине не від кулі, а від зупинки на шляху до перемоги», – отець Андрій Зелінський

Ми в мережі Facebook

Пошук

Додати інформацію

Якщо ви володієте інформацією, яка буде корисною для учасників АТО та їхніх сімей, ми можемо її розмістити на сайті.
Для цього заповніть, будь ласка, форму.