13.05.2020
2041

Як отримати виплату допомоги по частковому безробіттю?

Що робити, якщо підприємство, на якому Ви працевлаштовані, зупинило/скоротило свою діяльність через карантин? У такому випадку можлива виплата допомоги по частковому безробіттю (з коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття).

❗Допомога по частковому безробіттю надається підприємствам незалежно від їх форми власності та підпорядкування, діяльність яких пов’язана з виробництвом продукції. Сума допомоги по частковому безробіттю на період карантину надається роботодавцям на строк зупинення (скорочення) діяльності та протягом 30 календарних днів після завершення карантину в разі сплати роботодавцем єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом шести місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності.

Звернутися за отриманням допомоги повинен Ваш роботодавець, подавши заяву (в довільній формі) та перелік документів, визначений постановою КМУ від 22 квітня 2020 р. № 306 до центру зайнятості за місцем сплати ЄСВ.

Розмір: допомога встановлюється за кожну годину втраченого робочого часу із розрахунку 2/3 тарифної ставки окладу та не може перевищувати розмір мінімальної заробітної плати у 2020 році: (4 723 грн).

❗ Допомога не виплачується працівникам за сумісництвом, особам, які отримують пенсію та працівникам, які письмово відмовилися від працевлаштування (тимчасового переведення) на підходящу роботу на підприємстві з повним робочим днем (тижнем).

Кошти на окремий рахунок роботодавця перераховуються центром зайнятості (після перевірки поданого пакету документів і укладення договору з роботодавцем) щомісяця і повинні бути виплачені працівникам у строк не більше ніж 3 робочі дні після їх надходження на рахунок роботодавця.

Якщо особа, яка отримувала таку допомогу буде звільнена протягом 6 місяців (якщо допомога виплачувалася менше ніж 180 календарних днів, – протягом періоду, що дорівнює періоду виплати допомоги) з дня закінчення виплати допомоги:

? за угодою сторін,

? внаслідок змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників (це не стосується випадків повної ліквідації підприємства)

? за власним бажанням працівника, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору,

? роботодавець повинен повернути Фонду ту допомогу на період часткового безробіття, яка була виплачена особі в повному обсязі.

☝ Як проконтролювати звернення роботодавця за отриманням виплати?

Якщо Вас ознайомили з наказом про зупинення/скорочення діяльності, можна звертатися (письмово) до роботодавця та (або) центру зайнятості для отримання інформації про подання документів/укладення договору, або звертатися за захистом своїх інтересів до профспілкової організації.

Джерело: Постанова КМУ від 22 квітня 2020 р. № 306 «Про затвердження Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/306-2020-%D0%BF?fbclid=IwAR2cvf8xolstfSHSiKjUEtVT_OfnFWTOK6mNF-LJgmMcxLAKkv0eKWUqHGA

Джерело: Юридична сотня

___________________________________________

Читайте щоденні новини на сайті "Життя після АТО":

Знайдіть нас у Facebook:
https://www.facebook.com/groups/life.after.ato/

Дякуємо Воїнам за захист!
Хай ваше життя після АТО буде успішним!

******

Опубліковано в категоріях: Інші юридичні питання | НОВИНИ | Працевлаштування ветеранів | Грошова допомога

Позначки: юридична допомога | грошова допомога | працевлаштування ветеранів

На цю ж тему

24.11.2021 РОБОТА для учасника АТО - Токар

24.11.2021 ВАКАНСІЯ для ветеранів АТО - Охоронець

23.11.2021 ГАРЯЧА вакансія для учасників АТО - Електромонтажник внутрішніх мереж

23.11.2021 ВАКАНСІЯ для ветеранів АТО - Електромонтажник високовольтних ПС і КЛ

23.11.2021 РОБОТА для учасників АТО - Бригадир зі своєю бригадою для будівництва ЖК

Ми в мережі Facebook

Пошук

Додати інформацію

Якщо ви володієте інформацією, яка буде корисною для учасників АТО та їхніх сімей, ми можемо її розмістити на сайті.
Для цього заповніть, будь ласка, форму.