20.05.2020
3226

Що буде з відпустками військових під час карантину?


 ЩОРІЧНІ ОСНОВНІ ВІДПУСТКИ ВІЙСЬКОВИМ В ПЕРІОД КАРАНТИНУ ПРИЗУПИНЯЮТЬСЯ

Про те, чи змінюється служба в період карантину, які відпустки обмежуються та чи варто сподіватися військовим на відрядження в умовах надзвичайної ситуації 

 Чи будуть обмежені відпустки військовим, зокрема щорічні?

 Відповідно до рішення керівництва ЗСУ, Генштабу основні відпустки призупинено в зв’язку з тим, що військовослужбовці повинні бути у місцях виконання завдань і виконувати вимоги постанов Кабінету міністрів України, якими введено режим надзвичайної ситуації. Це робиться для того, аби не поширювати COVID-19.

Зараз також введені обмеження щодо надання відпусток для складання екзаменаційних сесій в цивільних навчальних закладах.

 Як бути військовослужбовцям, яким немає на кого залишити дітей на період карантину? Це питання на законодавчому рівні не врегульовано. Але є вказівка командирам військових частин ухвалювати рішення індивідуально щодо кожного військовослужбовця.

Чи залишається в період карантину відпустка за сімейними обставинами?

 Відпустки за сімейними обставинами надаються. Їх можуть надавати декілька разів на рік, але це рішення ухвалює командир частини.

Що робити військовому, який не може вчасно повернутися з відпустки?

 Управлінням правового забезпечення Генерального штабу ЗСУ в межах компетенції було опрацьовано питання щодо дій посадових осіб у разі неможливості вчасного повернення з відпустки військовослужбовців ЗСУ.

Було встановлено алгоритм дій. Відповідно до пункту 191 Положення про проходження громадянами України військової служби в ЗСУ, відпустку може бути продовжено у разі затримки на шляху до проведення відпустки або місця, де проводилась відпустка, унаслідок непередбачених перешкод у сполученні або через хворобу військовослужбовця, який прямує у відпустку або повертається з неї.

На підставі документів, засвідчених у військового коменданта на транспорті, начальника органу управління Військової служби правопорядку у ЗСУ чи військового комісара.

За відсутності документів в адміністрації шляхів сполучення або в місцевій державній адміністрації чи органах місцевого самоврядування на фактичний строк затримки, що підтверджується документами. У разі затримки в дорозі з незалежних від військовослужбовця причин, він повинен отримати відповідну позначку в посвідченні про відрядження або довідку про причину затримки, а також повідомити про це командира або начальника війської частини, установи, в якій він проходить військову службу.

 Чи дозволяються службові відрядження у період карантину?

 Генеральним штабом заборонено службові відрядження посадових осіб до органів військового управління та поїздки за кордон. Дозволено державним службовцям, за рішенням командирів, виконувати службові обов’язки за місцем проживання з дотриманням вимог чинного законодавства України щодо нерозповсюдження державної таємниці та недопущення витоку службової інформації. 

На період карантину обмежено проведення службових нарад та заходів колективної підготовки.

___________________________________________

Більше інформації - в групі "Життя після АТО (все для наших захисників)"

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції адміністратора сайту.

Дякуємо нашим Воїнам за захист!
Бажаємо успіхів і всіляких гараздів!
_____________________________

Опубліковано в категоріях: Інші юридичні питання | НОВИНИ | Звільнення, відпустка

Позначки: юридична допомога | АТО | відпустка

На цю ж тему

20.05.2020 Про виплату грошової компенсації за житло учасникам АТО/ООС та членам сімей загиблих

13.05.2020 Щорічна разова допомога до 5 травня. Як можна було б отримати більшу допомогу?

13.05.2020 Як отримати виплату допомоги по частковому безробіттю?

26.03.2020 Надзвичайний стан в країні. Що це таке

21.03.2020 Алгоритм дій військовослужбовців Збройних Сил України у разі відсутності можливості повернення з місця проведення відпустки

Ми в мережі Facebook

Пошук

Додати інформацію

Якщо ви володієте інформацією, яка буде корисною для учасників АТО та їхніх сімей, ми можемо її розмістити на сайті.
Для цього заповніть, будь ласка, форму.