21.03.2018
3469

«…Він заново вчиться ходити в емоційному плані…». Життя сім’ї воїна

Важливо розуміти, що війна - це великий стрес, а люди, пройшовши через стресову ситуацію, змінюються. Дружині воїна треба чітко усвідомлювати, що вже не буде як раніше. А жінка живе в ілюзії, що от він зараз повернеться і через три дні все буде так як було до війни. Коли так не відбувається, починаються розчарування, образи «я ж на тебе чекала». Психолог і психотерапевт Тетяна Руденко.

Чоловіку після війни потрібен час усвідомити, що він вже на мирній території і час повертатися думками додому. 

Питання на кшталт «чи легко тобі було вбивати», «скільки ворогів ти вбив» і взагалі будь які розпитування небажані. Ненав'язлива турбота, добре годування, любов, і коли він буде готовий розповідати – треба бути готовою слухати уважно і не лякатися тому, що він розповідатиме.

«І ще дуже важливий момент - пам'ятати, що коли він після повернення стає небагатослівним, не проявляє емоцій і почуттів, це не означає, що він вас більше не любить. 

Тому що дуже часто жінка сприймає це так, що він сходив в свою армію і нас забув...

Насправді він був у такому стані, коли йому довелося всю емоційну частину вимкнути, щоб не з'їхати з глузду. І тепер йому треба наново відновлювати свою емоційність, він ніби заново вчиться ходити в емоційному плані», - пояснює Тетяна.

«Коли він повертається, ти вже настільки виснажена емоційно, що в тебе більше нема сил, - пояснює вона. - Тобі здається – ну все, нехай вже тепер він... А йому також нема чого віддати. На цьому тлі можуть виникати конфлікти і доходити до розлучення. 

Але якщо є кохання і  терпіння, подружжя може трансформувати це в досвід, і я часто чую від таких пар, що вони переглянули свої цінності, почали краще розуміти одне одного і в них тепер чудові стосунки».

В будь якому разі психолог не радить  приймати жодних серйозних рішень з приводу стосунків хоча б перші 3-4 місяці, поки воїн і його дружина знову не адаптуються один до одного.

Джерело: depo.ua

___________________________________________

Читайте щоденні новини на сайті "Життя після АТО":

Знайдіть нас у Facebook:

Дякуємо Воїнам за захист!
Хай ваше життя після АТО буде успішним!

******

Опубліковано в категоріях: Адаптація учасників АТО та їхніх сімей | Групи самодопомоги | НОВИНИ

Позначки: адаптація після війни | комунікація після АТО | психологічна допомога

На цю ж тему

25.03.2020 Посттравматичний стресовий розлад, черепно-мозкова травма, секс і стосунки

18.03.2020 Що таке бойова травма (Коли війна приходить в дім, частина 2)

18.03.2020 Битви на домашньому фронті – це відгуки війни (Коли війна приходить в дім, частина 1)

8.11.2019 "Є поняття адаптації до менталітету, надання якогось українського позначення", - Марта Пивоваренко про підготовку психологів до роботи над подоланням травм війни

13.07.2019 "Родинна порадня ветеранів". Проект для АТОвців у Львові

Ми в мережі Facebook

Пошук

Додати інформацію

Якщо ви володієте інформацією, яка буде корисною для учасників АТО та їхніх сімей, ми можемо її розмістити на сайті.
Для цього заповніть, будь ласка, форму.