28.05.2018
4654

«Ця робота мені подобається. Вона мене заспокоює». Ветеран АТО Черненко Ростислав робить якісні меблі з піддонів

Фото: Ярослав Черненко

«Скільки можна на дядька працювати? Вже пора і щось своє пробувати. І взагалі я бачу, що ветеранський бізнес починає розвиватися», - сказав собі ветеран АТО, надихнувшись ідеєю майструвати своїми руками і ні від кого не залежати.

Черненко Ростислав родом зі Львова, в Києві проживає вже другий рік. Але перед цим була довга дорога – участь в АТО, реабілітація, пошуки роботи.

Як тільки розпочалася війна, Ярослав пішов воювати в складі добробату в 2014 і захищав наш спокій протягом півтора року. 

Звідки ідея майструвати?

Ростислав розповідає: «Під час реабілітації потрапив мені на очі в стрічці фейсбука звичайний інструмент – електролобзик. Я подумав: «Що б оце почати робити?». Зайшов в Інтернет, знайшов деякі ескізи. Спочатку почав робити сувеніри, підкови з тризубами.

А згодом пішов працювати в столярний цех, не маючи конкретних знань і досвіду. Але начальнику сказав правду, що вмію працювати тільки двома інструментами, і є велике бажання вчитися».  

Як було з пошуками роботи? 

Коли шукав роботу водієм у Львові, Ростиславу сказали, що учасників бойових дій на роботу не беруть, тому що "вони всі контужені і не знати, що в них в голові". Після такої відповіді він розчарувався і поїхав до Києва.


Його першим питання до працедавців було наступним: «Ви учасників бойових дій на роботу берете?».

«Коли я задав це питання при влаштуванні на роботу в таксі «Феміда», - говорить Ростислав , - на мене подивилися такими квадратними очима і сказали: «Та вони в нас в пріоритеті!». 

Десь за місяця три я вивчив Київ. Тепер з будь-якої точки Києва додому на Борщагівку без навігатора їжджу. Через рік роботи в таксі подумав собі: «Скільки можна на дядька працювати? Вже пора і щось своє пробувати».


І знову «випадковий» збіг обставин! Ростислав викинув фото свого інструмента в стрічку фейсбук, і його побачила волонтерка, котра відкрила свою кав’ярню навпроти Труханового острова. 

Майстер згадує: «Вона мені написала в особисті повідомлення: «Може, ти би мені зробив столи і лавки?». «Не жартуєш?», - перепитав я. Це був мій перший великий проект в Києві – 16 лавок і 8 столів. Отак і потихеньку починаємо свою справу. 

Поки що майстерні немає, поки все «на колесах». Інструменти в машині, працюю на об’єктах замовників. Але в майбутньому я збираюся щось орендувати або працювати на дачі під Києвом».Основний напрямок Ростислава – меблі з піддонів, дачно-садові меблі, інтер’єр кафе. Також робить стелажі, тумбочки, етажерки. На вікна й двері поки що немає необхідного обладнання. Любить майструвати сувеніри.


Тема піддонів взагалі дуже цікава. Європіддони – це матеріал, який використовують для оформлення ресторанів, кафе, лаунджзон, публічних місць.

Чому?

Надійно, практично, дешево. І пахне дуже смачно – свіжим, чистим деревом. Деревина, з якої їх виготовляють, проходить санітарний контроль. Тобто це ще й екологічно, просто, і зручно. І крім того – ЕКОНОМНО.

«Ця робота мені подобається. Вона мене заспокоює. Я взагалі бачу, що ветеранський бізнес починає розвиватися. На даний момент мені потрібні замовники. Швидше всього, буду називатися «Столярка у Байкера». – з натхненням закінчує бесіду Ростислав .


Будемо дуже вдячні за поширення інформації. 

ЗАМОВЛЯЙТЕ щось! :)

Якщо хтось з побратимів хоче співпрацювати, рекомендувати один одного клієнтам, це буде чудово!

КОНТАКТИ:

Черненко Ростислав - https://www.facebook.com/djdarude

тел. 068 672 99 17

***

Стаття написана в рамках міні проекту "Власна справа ветерана"

Подробиці за посиланням: http://life-after-ato.com.ua/post/694

Автор статті: Світлана Доманчук,

засновник Інтернет-ресурсу "Життя після АТО", копірайтер

Джерело: Блог Світлани Доманчук

___________________________________________

Більше інформації - в групі "Життя після АТО (все для наших захисників)"

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції адміністратора сайту.

Дякуємо нашим Воїнам за захист!
Бажаємо успіхів і всіляких гараздів!
_____________________________

Опубліковано в категоріях: Адаптація учасників АТО та їхніх сімей | НОВИНИ | Власна справа ветерана АТО | Працевлаштування ветеранів | Блог AimEd

Позначки: адаптація після війни | робота | натхнення

На цю ж тему

1.01.2020 Власна справа ветерана Олексія Ведмідського. Oyster Farm - перша устрична доставка

6.07.2019 Відкрито реєстрацію на програму #МОМ із самозайнятості для учасників АТО з Київської, Львівської або Дніпропетровської областей

6.07.2019 Хлопці з "IT BRO" адаптуються, знайшовши себе в ПРАЦІ. Що вони розповідають про себе?

15.08.2018 Як ветеран АТО створив власну IT-компанію

8.07.2018 «Масаж зі мною все життя». Санінструктор з Чернігова, Короваєва Богдана, пов’язує своє майбутнє з масажною практикою

Ми в мережі Facebook

Пошук

Додати інформацію

Якщо ви володієте інформацією, яка буде корисною для учасників АТО та їхніх сімей, ми можемо її розмістити на сайті.
Для цього заповніть, будь ласка, форму.