28.05.2018
3117

«Ця робота мені подобається. Вона мене заспокоює». Ветеран АТО Черненко Ростислав робить якісні меблі з піддонів

Фото: Ярослав Черненко

«Скільки можна на дядька працювати? Вже пора і щось своє пробувати. І взагалі я бачу, що ветеранський бізнес починає розвиватися», - сказав собі ветеран АТО, надихнувшись ідеєю майструвати своїми руками і ні від кого не залежати.

Черненко Ростислав родом зі Львова, в Києві проживає вже другий рік. Але перед цим була довга дорога – участь в АТО, реабілітація, пошуки роботи.

Як тільки розпочалася війна, Ярослав пішов воювати в складі добробату в 2014 і захищав наш спокій протягом півтора року. 

Звідки ідея майструвати?

Ростислав розповідає: «Під час реабілітації потрапив мені на очі в стрічці фейсбука звичайний інструмент – електролобзик. Я подумав: «Що б оце почати робити?». Зайшов в Інтернет, знайшов деякі ескізи. Спочатку почав робити сувеніри, підкови з тризубами.

А згодом пішов працювати в столярний цех, не маючи конкретних знань і досвіду. Але начальнику сказав правду, що вмію працювати тільки двома інструментами, і є велике бажання вчитися».  

Як було з пошуками роботи? 

Коли шукав роботу водієм у Львові, Ростиславу сказали, що учасників бойових дій на роботу не беруть, тому що "вони всі контужені і не знати, що в них в голові". Після такої відповіді він розчарувався і поїхав до Києва.


Його першим питання до працедавців було наступним: «Ви учасників бойових дій на роботу берете?».

«Коли я задав це питання при влаштуванні на роботу в таксі «Феміда», - говорить Ростислав , - на мене подивилися такими квадратними очима і сказали: «Та вони в нас в пріоритеті!». 

Десь за місяця три я вивчив Київ. Тепер з будь-якої точки Києва додому на Борщагівку без навігатора їжджу. Через рік роботи в таксі подумав собі: «Скільки можна на дядька працювати? Вже пора і щось своє пробувати».


І знову «випадковий» збіг обставин! Ростислав викинув фото свого інструмента в стрічку фейсбук, і його побачила волонтерка, котра відкрила свою кав’ярню навпроти Труханового острова. 

Майстер згадує: «Вона мені написала в особисті повідомлення: «Може, ти би мені зробив столи і лавки?». «Не жартуєш?», - перепитав я. Це був мій перший великий проект в Києві – 16 лавок і 8 столів. Отак і потихеньку починаємо свою справу. 

Поки що майстерні немає, поки все «на колесах». Інструменти в машині, працюю на об’єктах замовників. Але в майбутньому я збираюся щось орендувати або працювати на дачі під Києвом».Основний напрямок Ростислава – меблі з піддонів, дачно-садові меблі, інтер’єр кафе. Також робить стелажі, тумбочки, етажерки. На вікна й двері поки що немає необхідного обладнання. Любить майструвати сувеніри.


Тема піддонів взагалі дуже цікава. Європіддони – це матеріал, який використовують для оформлення ресторанів, кафе, лаунджзон, публічних місць.

Чому?

Надійно, практично, дешево. І пахне дуже смачно – свіжим, чистим деревом. Деревина, з якої їх виготовляють, проходить санітарний контроль. Тобто це ще й екологічно, просто, і зручно. І крім того – ЕКОНОМНО.

«Ця робота мені подобається. Вона мене заспокоює. Я взагалі бачу, що ветеранський бізнес починає розвиватися. На даний момент мені потрібні замовники. Швидше всього, буду називатися «Столярка у Байкера». – з натхненням закінчує бесіду Ростислав .


Будемо дуже вдячні за поширення інформації. 

ЗАМОВЛЯЙТЕ щось! :)

Якщо хтось з побратимів хоче співпрацювати, рекомендувати один одного клієнтам, це буде чудово!

КОНТАКТИ:

Черненко Ростислав - https://www.facebook.com/djdarude

тел. 068 672 99 17

***

Стаття написана в рамках міні проекту "Власна справа ветерана"

Подробиці за посиланням: http://life-after-ato.com.ua/post/694

Автор статті: Світлана Доманчук,

засновник Інтернет-ресурсу "Життя після АТО", копірайтер

Джерело: Життя після АТО

___________________________________________

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції адміністратора сайту.

Більше інформації - в групі "Життя після АТО (все для наших захисників)"

Дякуємо нашим Воїнам за захист!
Бажаємо успіхів і всіляких гараздів!Опубліковано в категоріях: Адаптація учасників АТО та їхніх сімей | НОВИНИ | Різне | Статті. Власна справа ветерана АТО | AimEd - Блог

Позначки: адаптація після війни | робота | натхнення

На цю ж тему

8.07.2018 «Масаж зі мною все життя». Санінструктор з Чернігова, Короваєва Богдана, пов’язує своє майбутнє з масажною практикою

18.06.2018 Інтернет-магазин «своїми руками». Життя після АТО ветерана Тараса Третяка (м. Київ)

16.06.2018 «Достатньо складно відновити бізнес самотужки після 4 років війни...». Ветеран АТО, дизайнер інтер’єру, Андрій Сидоренко

15.06.2018 «Один рік війни – це 10-15 років розмінування…» Ветерани АТО створили першу українську компанію по гуманітарному розмінуванню («Demining Team from Ukraine»)

11.06.2018 «Поки я приїхав з війни, дружина вже знайшла собі іншого…» Історія ветерана, який розпочав життя після АТО з нуля

Ми в мережі Facebook

Пошук

Додати інформацію

Якщо ви володієте інформацією, яка буде корисною для учасників АТО та їхніх сімей, ми можемо її розмістити на сайті.
Для цього заповніть, будь ласка, форму.

Допомогти проекту

Хочете допомогти проекту? На цій сторінці ви знайдете інформацію, як це зробити.