Об'єктивного розуміння, що переживають і відчувають люди, які пройшли війну, у суспільства немає...
"У нас дві крайнощі: з одного боку - ідеальний герой, непогрішний і з ореолом, з іншого боку - неадекватні алкоголіки, які кидають гранати в натовп, б'ють дружину, розводяться і тд".
Об'єктивного розуміння, що переживають і відчувають люди, які пройшли війну, у суспільсьва немає...
А, означає, близькі не готові до того, що їх чекає, не знають, як зрозуміти бійця і допомогти йому. Якщо нерозуміння в сім'ї заходить занадто далеко, треба ставити питання руба: тобі важливіше принципово не йти до психолога, або зберегти сім'ю? Я хочу сім'ю, тому давай пробувати. Не допомагає один психолог - шукайте іншого, третього.
Але, у будь-якому випадку, агресію і насильство терпіти не можна. Жінка повинна робити так, як комфортно і безпечно їй і її дітям. Нас ніхто не учить справлятися із стресом. Ходити до психолога взагалі не прийнято, а найпоширеніший спосіб заспокоїтися - алкоголь. Але він тільки підвищує тривожність і агресію. Звичайно, не можна змусити коня пити воду, і рішення звернутися по допомогу повинне виходити від самого бійця. Але багато чоловіків переконані, що піти до психолога або до психотерапевта - це недозволенна слабкість. "Я мужик, я впораюся сам".
"Деякі упевнені, що звернення до психолога автоматично вішає на них ярлик " псих".
Були випадки, коли бійці, дізнавшись, що в їх місті відкрився Центр психологічної підтримки для дружин військових, дзвонили з передовій дружині і забороняли туди йти, щоб "не засміяли сусіди". Якщо побратими чоловіка і самі схильні до таких же упереджень, звертайтеся безпосередньо в місцевий центр підтримки ветеранів АТО.
Ці організації цілеспрямовано навчають колишніх бійців, щоб вони могли працювати з побратимами, допомагати їм справлятися з наслідками посттравматичного синдрому.
Хлопці самі зв'язуються з бійцями, яким потрібна допомога, і допомагають їм вибратися з шкаралупи посттравматичного стану. Вже є декілька сотень фахівців, які готові прийти, поговорити про бої, про переживання, як рівний з рівним.
Це найефективніший спосіб роботи. Якщо людина не хоче йти до терапевта, він може піти на курси психологічної самодопомоги. Там учать техніці дихання, що робити при безсонні, або при панічній атаці, або як вивести себе із ступору.
Джерело: Інтернет. Автор невідомий
___________________________________________
Опубліковано в категоріях: Адаптація учасників АТО та їхніх сімей | НОВИНИ | Соціалізація після АТО
Позначки: адаптація після війни | комунікація після АТО | психологічна допомога
На цю ж тему
17.12.2020 Шлях повернення ветерана до життя в мирному суспільстві. Як його полегшити?
18.03.2020 Битви на домашньому фронті – це відгуки війни (Коли війна приходить в дім, частина 1)
10.08.2019 ДОРОЖНЯ КАРТА щодо забезпечення учасників АТО соціальною та професійною адаптацією
29.06.2019 Життя після АТО. Головне - не дати себе використати
4.07.2018 «На війні я втратив дар мови», – учасник АТО Руслан Кашаюк
Пошук
Останні дописи
Додати інформацію
Якщо ви володієте інформацією, яка буде корисною для учасників АТО та їхніх сімей, ми можемо її розмістити на сайті.
Для цього заповніть, будь ласка, форму.